«Άλωσαν» την Τρίπολη τα κορίτσια του ΓΣΑΠ

Άνετη εκτός έδρας επικράτηση του Γυμναστικού Συλλόγου Αγίας Παρασκευής στην Τρίπολη για την 6η αγωνιστική της Α2 Γυναικών Μπάσκετ.

Η ομάδα του ΓΣΑΠ κέρδισε το τοπικό συγκρότημα των Δρομέων με σκορ 41-75 και πλέον ισοβαθμεί στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με το Σπόρτιγκ, έχοντας συγκεντρώσει 10 βαθμούς.

Οι αθλήτριες των Αναγνωστόπουλου-Στρατάκου μπήκαν από το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ, με τις γηπεδούχους να καταφέρνουν να «παρακολουθήσουν» τον αγώνα μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αφού στο δεύτερο μέρος η ομάδα των «Βορείων»… πάτησε γκάζι.

Την επόμενη αγωνιστική (27/11) το Γυναικείο τμήμα του ΓΣΑΠ υποδέχεται τον Φάρο Κερατσινίου.

Διαιτητές Ασημακάκη Χριστινάκης
Δεκάλεπτα 14-20 , 26-30, 35-53, 41-75

ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαλλής): Στασινού, Ντρέβου 2, Μπέκα, Μαρίνου 10(1), Καραγιάννη, Μπαρουξή 16, Αλεξοπούλου, Μοσχοπούλου 7, Κωτσιοπούλου 2, Τζανή 4.
Γ.Σ. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (Αναγνωστόπουλος, Σρατάκος): Μακρυνίκα 10, Καμμένου 17(3), Κοντογιάνη 8(1), Κλείτσα 8(2), Ψωμά 12, Τριχά 7, Κούκη 8(1), Πετυχάκη 1, Αμίτση, Καράμπελα 4.