Νίκη της ΚΑΠ επί του Κρόνου Αγ. Δημητρίου με σκορ 86-75

Νικηφόρα ήταν η 10η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Μπάσκετ Ανδρών (Νότος) για την Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής, που υπέταξε εντός έδρας τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου με σκορ 86-75.

Η ομάδα των Βορείων ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα, «κτίζοντας» στο πρώτο δεκάλεπτο διαφορά 10 πόντων (29-19), η οποία ωστόσο σταδιακά εξανεμίστηκε, για να καταλήξει την τρίτη περίοδο στον 1 πόντο (57-56). Ευτυχώς, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες της ΚΑΠ ανέκτησαν την ψυχραιμία τους κι έφθασαν στην πολυπόθητη νίκη.

Την επόμενη αγωνιστική (11/12) το συγκρότημα του Καρακώστα θα αγωνιστεί στου Ζωγράφου με την ΕΦΟΑ.

Δεκάλεπτα: 29-19, 47-41, 57-56, 86-75
Διαιτητές: Τσαχάκης-Αναστασίου

Αγ. Παρασκευή (Καρακώστας): Σκάνδαλος 9(1), Γραμματίκας 5(1), Κόκκας 2, Γαπκιάδης, Καρτέρης 17 (5), Καράμπας 7 (1), Ροδοστόγλου 20 (4), Μαλτέζος 17, Μαργέλης, Θεοδωράκης, Παπαθανασόπουλος 9(1).
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Χατζηπανηγύρης): Μπάλας 3(1) , Στραγανιώτης 5, Μπέλη 6, Ματαλιωτάκης 19(1), Άρχος 2, Ζούκας 5, Παναγιώτης, Φρουσκλιάς 29(1) , Γιαννόπουλος, Γκαϊντάσοφ 3, Ηλιόπουλος 1.