Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο Ρουφ ο Κένταυρος Βριλησσίων

«Χορταστικό» θέαμα πρόσφεραν στο γήπεδο του Ρουφ ο ΠΑΟ και ο Κένταυρος Βριλησσίων, που μοιράστηκαν τα 6 γκολ και τους 2 βαθμούς, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο επιθετικά και με τον Γαλάνη στο 28′ και τον Τομπουλίδη στο 38′ πήραν… κεφάλι με 2-0 στο σκορ. Ωστόσο, με την εκπνοή του ημιχρόνου, ο Γαληνάκης μείωσε σε 2-1, βάζοντας εκ νέου τους Βριλησσιώτες στο… κόλπο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν και πάλι οι γηπεδούχοι που σκόραραν πρώτοι, και πάλι με τον Γαλάνη (στο 63′), αλλά από  εκεί και πέρα η «παράσταση» ήταν μόνο για τον Κένταυρο, που με τον Δέτση στο 72′ και τον Κουτσουβέλη στο 76′ έφερε το παιχνίδι στα ίσια, παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας, που τον φέρνει στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 31 βαθμούς.

Διαιτητής  του αγώνα ήταν ο Δημητρακόπουλος, με βοηθούς τους Γουρέλη και  Γενναίο.

ΠΑΟ ΡΟΥΦ: Κοντογιαννάτος, Τομπουλίδης, Μέμας, Τριανταφύλλου, Μπέρτζος, Λαγκαδινός, Μπεκατώρος, Ισσά (65′ Σκεύης), Φωτόπουλος, Νταβαρίνος, Γαλάνης.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Θ. Θεοδωρίδης, Κοντογιάννης, Κουτσουβέλης, Κολιός, Α. Θεοδωρίδης, Μανίκας (70′ Κουλιούρης), Σκεντέρι (64′ Μωραϊτης), Δέτσης, Ένση (88′ Στρούζος), Γαληνάκης.