Ήττα στην πρεμιέρα της Β΄ ΕΠΣΑ για τα Βριλήσσια

Με ήττα ξεκίνησε στην πρεμιέρα του 1ου ομίλου της Β΄ ΕΠΣΑ τα Βριλήσσια.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από την Άμιλλα Περιστερίου με σκορ 2-1.

Το «πάγωμα» για τους φιλοξενούμενους ήρθε πολύ γρήγορα, στο 6ο λεπτό, όταν ο Καζακόπουλος άνοιξε το σκορ για την Άμιλλα, για να έρθει στο 25΄ ο Μπερνικόλα να διπλασιάσει τα τέρματα για τη γηπεδούχο ομάδα.

Οι «Βριλησσιώτες» το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2-1 με τον Μακρυπίδη.

Ωστόσο, τους γηπεδούχους περίμενε και μια δυσάρεστη εμπειρία καθώς, μπαίνοντας στα αποδυτήρια στο ημίχρονο του αγώνα, διαπίστωσαν ότι έλειπαν αρκετά από τα προσωπικά αντικείμενά του, με αποτέλεσμα οι υπεύθυνοι να καλέσουν την Αστυνομία, η οποία πλέον έχει αναλάβει την έρευνα για τον εντοπισμό των δραστών.

Διαιτητές: Μαραθωνίτης, Ψαρίδης, Αλάμπεης

Άμιλλα Περιστερίου: Τεννές, Δήμου, Μπερνικόλας, Λιόντος, Ασημακόπουλος, Παππάς, Δέγλερης, Μπριστογιάννης (75΄ Καλαντζής), Καζακόπουλος, Μέμι (75΄ Τομαράς), Κλαυδιανός (70΄ Χρυσαφίδης)

Βριλήσσια: Κουγιανός, Νικολογιάννης, Δημητρέλλος, Μπαντούνας, Καγιώργης, Σαχινίδης (84΄ λόγω τραυματισμού Παπαθανασόπουλος), Μακρυπίδης (65΄ Γκίζης), Χατζηγρυπάρης, Κατσιμίχας, Χαλιβελάκης, Πουλάκης