Pre League Γυναικών: Νίκη για Φ.Ο. Βριλησσίων, ήττα για ΖΑΟΝ Κηφισιάς στη 2η αγωνιστική

Με νίκη συνέχισε στο πρωτάθλημα της Pre League Γυναικών η ομάδα του Φ.Ο. Βριλησσίων, επικρατώντας του Απόλλωνα Πατρών με 3-2 σετ.

Αντιθέτως, ο ΖΑΟΝ δεν τα κατάφερε απέναντι στον Α.Ο. Λαμίας από τον οποίο και έχασε με 3-2 σετ.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής της Pre League Γυναικών

• ΧΑΝΘ – Γ.Σ. Πανιώνιος 0-3 (18-25, 13-25, 21-25)
  • ΓΑΣ Μεσσαράς – ΑΕΚ 0-3 (20-25, 22-25, 19-25)
  • Φ.Ο. Βριλησσίων – ΑΣΠ Απόλλων 3-2 (23-25, 25-23, 26-28, 25-18, 15-7)
  • Α.Ο. Λαμίας 2013 – ΖΑΟΝ 3-2 (25-27, 25-13, 23-25, 25-17, 15-10)
  • ΑΣΠ Θέτις – Γ.Σ. Πετρούπολης 3-0 (25-13, 25-23, 25-17)
  • Α.Ο. Αιγάλεω – Α.Ο. Ηλυσιακός 0-3 (20-25, 18-25, 18-25)

Φ.Ο. Βριλησσίων – ΑΣΠ Απόλλων Πατρών 3-2

Πρεμιέρα με νίκη έκανε ο Φ.Ο. Βριλησσίων στην Pre League Γυναικών, επικρατώντας του Απόλλωνα Πατρών με σκορ 3-2 σετ.

Το παιχνίδι είχε συναρπαστική εξέλιξη, με τις φιλοξενούμενες να κερδίζουν το 1ο σετ, τη γηπεδούχο να ισοφαρίζει στο 2ο, τις Πατρινές να ξαναμπαίνουν μπροστά στο 3ο σετ και τα κορίτσια από τα Βόρεια Προάστια να στέλνουν το παιχνίδι στο τάι μπρέικ, όπου και κυριάρχησαν απολύτως, νικώντας με 15-7.

Τα σετ: 3-2 (23-25, 25-23, 26-28, 25-18, 15-7)

Φ.Ο. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Μπουτσουρής): Ζαμπάτη, Γιαννέλου, Έρωτα, Μικρουδάκη, Ντονά / Μαθιουδάκη (λ), Κάβουρα, Παπασταύρου, Στάθη, Σαντέ.
ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ (Λυκούδης): Γιαννακοπούλου, Μπακλέση, Παυλοπούλου, Kόλλια, Φαλτσέτα, Ξάνθη / Οικονομοπούλου (λ), Πατακοπούλου, Γλύκα, Πεφάνη.

Α.Ο. Λαμίας – ΖΑΟΝ Κηφισιάς 3-2

Το πάλεψε ο ΖΑΟΝ στη Λαμία αλλά δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα απέναντι στην τοπική ομάδα στη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Κηφισιάς κατάφερε να μπει δύο φορές μπροστά στο σκορ, στο 1ο και 3ο σετ, αλλά η γηπεδούχος ομάδα απάντησε και τις δύο φορές, στέλνοντας το παιχνίδι στο 5ο σετ, όπου κι επικράτησε με σκορ 15-10.

Τα σετ: 3-2 (25-27, 25-13, 23-25, 25-17, 15-10)

Α.Ο. ΛΑΜΙΑΣ 2013 (Αγγέλης): Φαλέγκα, Νικολίτσα, Σαββίδου, Τσατσούρι, Γιοκαρίνη, Ζιώγα / Αργυροπούλου (λ), Ζαχάρη, Τσιλαλή.
ΖΑΟΝ (Λιώσης): Ράγκου, Οικονομοπούλου, Κατσαντώνη, Φακοπουλίδου, Καπέλου, Καρακάση / Κερασιώτου (λ), Κόνιαρη, Μπαφατάκη, Μολδοβανίδη, Διασάκου.

Η βαθμολογία της Pre League Γυναικών (2η αγωνιστική)

1. Γ.Σ. Πανιώνιος 6β. (6-0)
2. ΑΕΚ 6β. (6-0)
3. ΑΣΠ Θέτις 6β. (6-1)
4. ΖΑΟΝ 4β. (5-4)
5. ΓΑΣ Μεσσαράς 3β. (3-4)