Πρώτη φετινή ήττα για το Ηράκλειο

Την πρώτη του φετινή ήττα στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣΑ (1ος όμιλος) γνώρισε το Σάββατο 1 Οκτωβρίου 2016 το Ηράκλειο από τον ανώτερο Φωστήρα Ηλιούπολης, με σκορ 1-0.

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν δυνατά και κατάφερα να προηγηθούν πολύς νωρίς, στο 3ο λεπτό, με γκολ του Φάρου, που -όπως αποδείχθηκε- ήταν αρκετό για να τους αποφέρει το «τρίποντο».

Η ομάδα του Ηρακλείου προσπάθησε να αντιδράσει και να πάρει τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας, αλλά τελικώς δεν δημιούργησε τη μεγάλη ευκαιρία που θα της το επέτρεπε.

Φωστήρας Ηλιούπολης (Παύλος Κυριακουλέας): Ντόνι, Χρήστου (88’ Ζαχαρόπουλος), Β. Ασσωνίτης., Σάχου, Νάσκο, Μπαρδάκης, Φάρος, Μηλιαράκης (86’ Κυριακόπουλος), Ν. Ασσωνίτης, Λεπτάκης (62’ Τσικριτέας), Βουλτσίδης.

Ηράκλειο (Γιώργος Τσαμόπουλος): Μακρής, Μέρτκολα, Κατσούλης, Αναγνωστόπουλος, Φερεντίνος, Φίλος (61’ Καραπάνος), Καρυατλής, Δήμας (78’ Μουκίδης), Σάντρια, Καφετζής, Σπυριδάκης (46’ Τσάτσος).