Νικηφόρο Σαββατοκύριακο για τους Βόρειους στη Γ’ ΕΠΣΑ

Νικηφόρο Σαββατοκύριακο για τους Βόρειους στη Γ’ ΕΠΣΑ, όπου πέτυχαν 5 νίκες έναντι 1 ήττας για τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

«Πάρτι» για τον πρωτοπόρο Π.Ο. Ψυχικού στο γήπεδο του Κάτω Χαλανδρίου απέναντι στην Ελαφρά Ταξιαρχία, με τους γηπεδούχους να επιβάλλονται με το ευρύ σκορ 8-1, αποδεικνύοντας ότι μόνο τυχαία δεν βρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΑ, με 42 βαθμούς.

Ευρύ σκορ και για το Μαρούσι, στο γήπεδο της Πεύκης, όπου νίκησε τον Διαγόρα Αιγάλεω με σκορ 4-1. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων μπήκε… φουριόζα από τα αποδυτήρια και στο 1ο λεπτό, με τον Βάιο Δενεκέ έκανε το 1-0. Το 2-0 σημείωσε στο 23′ ο Γρηγόρης Μαντόπουλος, ενώ τα δύο επόμενα γκολ μπήκαν λίγα λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα και συγκεκριμένα στο 87′, με τον Ηλία Χούμο και στο 90′, με τον Διονύση Πατρινό. Μετά τη σημαντική αυτή νίκη, το Μαρούσι ανέβηκε στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 19 βαθμούς.

Η βαθμολογία του 1ου ομίλου ΕΠΣΑ (17η αγωνιστική)

14. ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ -2 17 0 0 17 16 63

Στο Ηράκλειο γνώρισε την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα ο πρωτοπόρος Νεοπεντελικός, χάνοντας από τον Ερμή Ειρ. Ηρακλείου με σκορ 1-0. Ο Σαμπαλίδης στο 50′ με χαμηλό σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, κάνοντας το 1-0 και έφερε την ομάδα του στη 2η θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΑ, με 31 βαθμούς, 10 βαθμούς πίσω από τον Νεοπεντελικό.

Η βαθμολογία του 2ου ομίλου ΕΠΣΑ (17η αγωνιστική)

13. ΕΙΡΗΝΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 4 16 1 1 14 8 51

Ασταμάτητη η Κηφισιά 2010 στον 3ο όμιλο, «διέλυσε»7-1 τον Ορφέα Αιγάλεω στο Ζηρίνειο, δείχνοντας ότι το φετινό πρωτάθλημα είναι «κομμένο και ραμμένο» στα μέτρα της. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων, με 42 βαθμούς, ατενίζει από την κορυφή τους αντιπάλους της, απέχοντας 11 βαθμούς από τον 2ο Εθνικό Αστέρα.

Η βαθμολογία του 3ου ομίλου ΕΠΣΑ (17η αγωνιστική)