Ήττα για ΖΑΟΝ, νίκη για Πεύκη στο ξεκίνημα της χρονιάς στη Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών

Μια νίκη και μια ήττα σημείωσαν οι ομάδες του Βορείου Τομέα Αττικής που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής.

Ειδικότερα, ο ΖΑΟΝ γνώρισε βαριά ήττα στο γήπεδο «Τ. Παπαγεωργίου» από τον ΠΑΟ Δόξα Βύρωνα, με σκορ 58-26, σε έναν αγώνα που η ομάδα της Κηφισιάς βρέθηκε εξ αρχής πίσω στο σκορ, χωρίς να μπορέσει να παρακολουθήσει την αντίπαλό της. Το συγκρότημα των Βορείων Προαστίων βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 16 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική (17/1) θα φιλοξενήσει στο «Δ. Βικέλας» το Παγκράτι.

Από την πλευρά της, η Πεύκη δυσκόλεψε τον εαυτό της, αφού… κατάφερε να «ξοδέψει» τους 10 πόντους που τη χώριζαν από την Παλατιανή στο ημίχρονο και να βρεθεί να χάνει στο τέλος της τρίτης περιόδου με 32-29, αλλά στην τελευταία περίοδο «σοβαρεύτηκε» και πήρε το παιχνίδι με σκορ 48-41. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας, με 19 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα αγωνιστεί στο κλειστό «Μιχ. Μουρούτσος» απέναντι στον Θρίαμβο Αθ. Δάφν.

Η βαθμολογία της Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών (13η αγωνιστική)