Ήττα της Κηφισιάς από τον Πανθηραϊκό με σκορ 4-1

Την ήττα με 4-1 γνώρισε η ομάδα της Κηφισιάς στη Σαντορίνη από τον τοπικό Πανθηραϊκό στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 4ο λεπτό με τον Φαρινόλα. Ωστόσο, η συνέχεια ήταν «καταστροφική», αφού στο 17′ ο Γιόνδης ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, για να έρθει ο Λαζαρίδης στο 46′ να κάνει δύο τα τέρματα για τον Πανθηραϊκό. Τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα στο 53′ με τον Έσλερ από πλευράς Κηφισιάς να παίρνει τον δρόμο προς τα αποδυτήρια, με κόκκινη κάρτα, για να τον ακολουθήσει τρία λεπτά αργότερα ο Σουλελές. Μεσολάβησαν ακόμη δύο γκολ για τους γηπεδούχους, με τον Γιόνδη στο 74′ και τον Ζώνα στο 82′, ενώ η Κηφισιά ολοκλήρωση τον παιχνίδι με 8 παίκτες, καθώς στο 91′ αποβλήθηκε και ο Τεγούσης.

Σημειώνεται ότι ο Πανθηραϊκός σημείωσε στον αγώνα κι άλλα δύο γκολ, με τον Λαζαρίδη στο 3ο λεπτό και με τον Γιόνδη στο 77ο, τα οποία ωστόσο ακυρώθηκαν.