Ήττα της Κηφισιάς από τον Τρίτωνα με σκορ 76-71

Σε… μπελάδες απειλείται να μπει η Κηφισιά μετά την ήττα με σκορ 76-71 από τον Τρίτωνα στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής μπάσκετ (Νότος).

Το παιχνίδι είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο ημίχρονο (40-40), αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι άρχισαν να παίρνουν ελαφρό προβάδισμα, που έφθασε και στους 10 πόντους (68-58), μην αφήνοντας περιθώρια στους Κηφισιώτες ν’ αντιδράσουν.

Το συγκρότημα του Λιόγα βρίσκεται πλέον στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 39 βαθμούς και την επομενη αγωνιστική (Κυριακή 7 Μαΐου 2017) θα υποδεχθεί το Κορωπί.

Διαιτητές: Μπούκας-Ραχιώτης
Δεκάλεπτα: 19-21, 40-40, 60-54, 76-71

Τρίτων (Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Γρύλλης 9 (1), Κουτούλας 1, Πετρόπουλος 4, Καλαντζής 7, Κουκουνιάς 6, Ντιμπ 28 (4) Θυμνιός 7, Ασπρόπουλος, Κοντινός, Ανδρεόπουλος 14, Βερτούδος.
AENΚ (Λιόγας): Καμαριανός 13, Μοσχοβίτης 14 (1), Κεφαλάς 9 (1), Μαρίνος 3 (1), Δημητριάδης, Αλετράς, Παπανικολάου, Χατζηνικόλας, Καραβανάς 7, Οικονομόπουλος 5 (1), Δρακάκης, Ψαρόπουλος 20 (3).