Ήττα – «ψυχρολουσία» για την Κηφισιά στο Ζηρίνειο

Νέα «ψυχρολουσία» για τη Κηφισιά, η οποία γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τον Άγιο Ιερόθεο, με σκορ 1-2, «ακυρώνοντας» ουσιαστικά το «διπλό» της προηγούμενης αγωνιστικής απέναντι στον Εθνικό. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων μένει στη 12η θέση του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, έχοντας συγκεντρώσει 24 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν τις άγριες διαθέσεις τους από νωρίς και ήδη στο 11′ ο Νιζάμης «σημάδεψε» το δοκάρι του Γουμάγια. Στο 37′ ο Σαγανάς, εκμεταλλευόμενος την ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα της Κηφισιάς, έκανε με πλασέ το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 61′ η ομάδα των Βορείων Προαστίων έφερε το παιχνίδι στα ίσια, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Έσλερ, ενώ στο 67′ ο Κυριαζής έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-1. Αντί αυτού, ένα λεπτό αργότερα ο Νιζάμης έστελνε για δεύτερη φορά την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, δίνοντας στον Άγιο Ιερόθεο το πολύτιμο «τρίποντο».

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στα επόμενα λεπτά να ισοφαρίσουν, αλλά δεν τα κατάφεραν, παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.