Α2 βόλεϊ Ανδρών: Νίκη για Πανερυθραϊκό και ήττα για ΣΦΑΜ Φοίβο στην 3η αγωνιστική

Νικηφόρα αποδείχθηκε η 3η αγωνιστική της Α2 βόλεϊ Ανδρών (Α’ όμιλος, 1ος υποόμιλος) για τον Πανερυθραϊκό, ενώ, αντιθέτως, την ήττα γνώρισε ο ΣΦΑΜ Φοίβος στον 2ο υποόμιλο.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-2

Στο τάι μπρέικ «έλυσαν τις διαφορές» τους Πανερυθραϊκός και Πανιώνιος, μετά από σκληρή μάχη στο κλειστό «Στ. Καλαϊτζής». Οι γηπεδούχοι μπήκαν δύο φορές μπροστά στα σετ, αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν αποτελεσματικά, αλλά τελικώς ήταν οι παίκτες των Βορείων Προαστίων που πανηγύρισαν τη μεγάλη νίκη, που τους φέρνει στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 5 βαθμούς, μόλις έναν πίσω από τους αντιπάλους τους.

Τα σετ: 19-25, 25-19, 25-22, 23-25, 15-7

Η βαθμολογία της Α2 βόλεϊ Ανδρών (Α’ όμιλος, 1ος υποόμιλος)

Πηγή πίνακα: Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής της Α2 βόλεϊ Ανδρών (Α1 υποόμιλος)

ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ – Ε.Α. Πατρών 1-3

Την ήττα με 3-1 σετ γνώρισε ο ΣΦΑ Φοίβος από την Ε.Α. Πατρών στο κλειστό των Μελισσίων, σ’ ένα παιχνίδι που η ομάδα των Βορείων Προαστίων πάλεψε για τη νίκη, αλλά δεν κατάφερε να την πάρει.

Ο Φοίβος βρίσκεται πλέον στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με μόλις 2 βαθμούς.

Τα σετ: 6-28, 25-21, 21-25, 23-25

Η βαθμολογία της Α2 βόλεϊ Ανδρών (Α’ όμιλος, 2ος υποόμιλος)