Εντός έδρας ήττα για την ΑΕΝΚ από την ΑΕΚ Περιστερίου με σκορ 27-41

Την εντός έδρας ήττα με σκορ 27-41 γνώρισε η Α.Ε. Νέας Κηφισιάς από την ΑΕΚ Περιστερίου στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Α’ ΕΣΚΑ Γυναικών.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων βρέθηκε από το πρώτο δεκάλεπτο πίσω στο σκορ και στο ημίχρονο απείχε 13 πόντους από την αντίπαλό της, χωρίς ποτέ να καταφέρει να «μαζέψει» τη διαφορά.

Την επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 12 Μαρτίου 2017) το συγκρότημα των ΚατράΜατθαίου θ’ αγωνιστούν στο κλειστό του «Ν. Πέρκιζας» απέναντι στον Φ.Ο. Τούφας Χαλανδρίου.

Διαιτητές: Μακρής, Ναστούλης

Δεκάλεπτα: 6-13, 10-23, 17-33, 27-41.

ΑΕΝΚ (Κατρά, Ματθαίος): Πολίτη 2, Τσουκαλά Α. 3, Μολφέτα 1, Γαργαρέτα, Παπακωνσταντίνου 7 (1), Τριανταφύλλου, Καίσαρη 6, Ανεζύρη, Μουστάκα, Κελλάρη 2, Κασνέστη 2, Τσουκαλά Χ. 4.

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κόμης, Νάος): Τζίβα 2, Παπαδοπούλου 5 (1), Κοντοέ 2, Νάου 4, Εμμανουήλ, Γαβαλά 6, Μαλαπάνη, Ρούσση, Μανιατά, Βελιώτη, Τσέρου, Σελίμη 6, Καρλαύτη 7, Κατσιμάρδου 7.