Επεισόδια στον αγώνα Κηφισιά – Ιωνικός στο Ζηρίνειο Στάδιο

Με σκορ 2-1 επικράτησε η Κηφισιά του Ιωνικού σε αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2015, στο Ζηρίνειο Στάδιο Κηφισιάς.

Η ομάδα της Κηφισιάς έκανε έτσι το 4/4 στα εντός έδρας παιχνίδια τη φετινή σεζόν.

Ο αγώνας όμως αμαυρώθηκε από επεισόδια που σημειώθηκαν μεταξύ φιλάθλων στο 25λεπτο του α΄ ημιχρόνου και για περίπου 10 λεπτά. Μερίδα οπαδών του Ιωνικού επιτέθηκαν σε οπαδούς της Κηφισιάς. Στο γήπεδο υπήρχε ελλιπής αστυνομική δύναμη εκείνη την ώρα, ενώ στο το ημίχρονο κατέφτασε διμοιρία ΜΑΤ, οπότε και ηρέμησαν τα πνεύματα.

Τα γκολ για την ομάδα της Κηφισιάς έβαλε ο Καρακώστας, στο 35΄ με κεφαλιά και ο Καραδέμητρος στο 61΄.

Η εντεκάδα της Κηφισιάς: Γουμάγιας, Γκίκας, Μουσταφίδης, Γεωργίου, Καρακώστας, Τεγούσης (c), Καραδέμητρος, Γκέζος, Μιχαλόπουλος, Γεωργιάδης και Χαϊκάλης.