Καμία νίκη για τις Γυναίκες των Βορείων στη 18η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑ

Καμία νίκη δεν πέτυχαν οι ομάδες του Βορείου Τομέα (Άρης Χολαργού, ΑΕΝ Κηφισιάς και Πεύκη) που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ Γυναικών κατά τη 18η αγωνιστική.

Τα αποτελέσματα της Α’ ΕΣΚΑ Γυναικών (18η αγωνιστική)

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 54-56
Α.Ο. ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 70-67
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ – Α.Ε. ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ ΘΗΣΕΑΣ 52-49
ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ – Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ 61-38
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π. – Α.Ο. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 65-36
Π.Ο. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ – Γ.Σ. ΩΡΩΠΟΥ 43-49

Ήττα – σοκ, με ανατροπή την τελευταία περίοδο, υπέστη εντός έδρας ο Άρης Χολαργού από την Ένωση Γαλατσίου, με σκορ 56-54 (δεκάλεπτα: 20-11, 38-26, 44-42, 54-56). Η ομάδα των Βορείων παραμένει στη 2η θέση, με 32 βαθμούς, αλλά πλέον απομακρύνθηκε κι άλλο από την κορυφή, ενώ έχει και «συγκάτοικο» την ΑΕΚ Περιστερίου.

Ήττα και για την ΑΕΝ Κηφισιάς στον Γέρακα από τον Κρόνο, στην παράταση, με σκορ 70-67 (δεκάλεπτα: 10-9, 26-22, 44-43, 61-61, 70-67 – παρ.) σε ένα παιχνίδι που κθηκε στις λεπτομέρειες. Το συγκρότημα των Βορείων Προαστίων βρίσκεται στην 6η θέση, με 24 βαθμούς, σε ισοβαθμία με Άγιο Θωμά και Πεύκη.

Μια Πεύκη που επίσης έχασε από τον ΜΕΛΑΣ Άγ. Ελευθέριο με σκορ 61-38 (δεκάλεπτα: 8-8, 23-25, 46-22, 61-38) αντέχοντας ουσιαστικά μόνο ένα ημίχρονο απέναντι στους γηπεδούχους, αφού από εκεί και πέρα η διαφορά άρχισε να ανοίγει.

Η βαθμολογία της Α’ ΕΣΚΑ Γυναικών (18η αγωνιστική)