Με το 2-2 έφυγε από το γήπεδο του Ηλυσιακού η Κηφισιά Α.Ε.

Η Κηφισιά ήθελε τη νίκη, προηγήθηκε με 0-2, αλλά τελικώς περιορίστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας στην αναμέτρηση απέναντι στον Ηλυσιακό για την 22η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Κηφισιώτες μπήκαν με… όρεξη και στο μέσα σε έξι λεπτά είχε δύο δοκάρια, στο 12′ με τον Φαρινόλα και στο 8′ με τον Χαλκιά. Επιμένοντας επιθετικά, το συγκρότημα των Βορείων Προαστίων άνοιξε το σκορ στο 22′ με τον Σουλελέ.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι όχι μόνο δεν κατάφεραν ν’ απαντήσουν, αλλά στο 70′ είδαν το σκορ να γίνεται 2-0 εις βάρος τους, με γκολ που πέτυχε ο Τεγούσης. Ωστόσο, κάπου εκεί «πήραν μπροστά» και με δύο γκολ, στο 80′ με ωραίο σουτ του Ιωάννου και στο 87′ με τον ίδιο παίκτη να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Θαναηλάκης, κατάφεραν να αποσπάσουν την ισοπαλία και τον έναν βαθμό.

Η ομάδα της Κηφισιάς βρίσκεται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 20 βαθμούς.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Αλέκος Ρίζος): Κοντοπίδης, Γραμματίκας, Ρόππας, Σαμιώτης, Μπίρης, Γεωργαμλής (50′ Αμανατίδης), Στρίγγας (62′ Κάλφας), Φλέγγας (68′ Τσινιάς), Ιωάννου, Θαναηλάκης.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μάρκος Μαυρομάτης): Γουμάγιας, Χαλκιάς, Έσλερ, Τεγούσης, Καρακώστας, Μεταλλινός, Μουσταφίδης, Σάμιος, Ρεντζής, Σουλελές (73′ Ταμπάκης), Φαρινόλα (85′ Κυριαζής).