Νίκη για τις γυναίκες του ΖΑΟΝ

Εντός έδρας νίκη πέτυχε η γυναικεία ομάδα βόλλεϊ του ΖΑΟΝ Κηφισιάς επί του Νηρέα Χίου με 3-0 σετ στο πλαίσιο της 21ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Α2 κατηγορίας γυναικών.

Στο πρώτο σετ η ομάδα της Κηφισιάς προηγήθηκε στο σκορ και νίκησε με 25-18, ενώ στο δεύτερο σετ, τα λάθη και η έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης από τον ΖΑΟΝ επέτρεψαν στην ομάδα της Χίου να ακολουθεί στο σκορ αλλά τελικώς ο ΖΑον κέρδισε και το δεύτερο σετ με  σκορ 25-20.

Στο τρίτο σετ ο ΖΑΟΝ αφού προηγήθηκε με 6-4 έκανε συνεχή λάθη στην υποδοχή, αλλά και στην επίθεση και επέτρεψε στον Νηρέα Χίου να προηγηθεί με 8-10. Η συνέχεια του παιχνιδιού ήταν «ισόπαλη» για τις δύο ομάδες έως το 23 -23 και το 25-25, αλλά τελικά το τρίτο σετ και το ματς κέρδισε ο ΖΑΟΝ Κηφισιάς με 29-27 και τελικό 3-0 σετ.

Τα σετς: 3-0 (25-18, 25-20, 29-27)

ΖΑΟΝ Κηφισιάς (Κυριαζής): Βιτωράτου, Σπανού, Αυγοκλούρη, Καντάρη, Φιλιπιόνκα, Κόνιαρη, Ξηντάρα (λ), Πολίτη (λ), Τσελάνι, Κυριαζή.

Νηρέας Χίου (Κιλαδίτης): Μαστοράκη, Ξάνθου, Σιδεράτου, Κούγια, Μοσχούρη, Θωμαΐδου, Βαβάτσικου (λ), Νικολαΐδου.