Νίκη επί της Προοδευτικής και παραμονή στη Γ’ Εθνική για την Κηφισιά

Τη νίκη με 3-1 πήρε η ομάδα της Κηφισιάς στο Ζηρίνειο απέναντι στην Προοδευτική για την 28η και τελευταία αγωνιστική της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου για την περίοδο 2016-17.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα των Βορείων Προαστίων προσπέρασε τον Ιάλυσο και τερμάτισε στην 11η θέση της βαθμολογίας, με 30 βαθμούς, εξασφαλίζοντας την παραμονή τους στην κατηγορία.

Η Κηφισιά με το καλημέρα (1ο λεπτό) άνοιξε το σκορ με κοντική προβολή του Κυριαζή κάνοντας το 1-0, ενώ διπλασίασε τα τέραματά της στο 38′, με ωραία κεφαλιά του Φαρινόλα, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 61′, ο Σάμιος με ωραίο σουτ έκανε το 3-0, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Καννελόπουλος στο 92′.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μάρκος Μαυρομάτης): Γουμάγιας, Χαλκιάς, Εσλερ, Τεγούσης, Καρακώστας, Μεταλλινός, Μουσταφίδης, Σάμιος, Ρεντζής (84′ Σπηλιωτάκης), Κυριαζής (78′ Παναγιωτόπουλος), Φαρίνολας (68′ Κατσέρης)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Νίκος Κωτσοβός): Μπαντίκος, Τσαραούσης, Καλαϊτζίδης,Θεοδωράκης, Ξυγκάκης (46′ λ.τρ. Χρήστου), Ντάλλας (75′ Φαράζογλου), Ζελέκου, Μπέλερης (46′ λ.τρ. Μανιδάκης), Κανελλόπουλος, Ζαχαράτος, Πέππας.