Ροζ φύλλο μόνο για τον ΓΑΟ Κουκουβαούνων στην 24η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών

Μόνο ο ΓΑΟ Κουκουβαούνων κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα στην 24η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών, αφού ο Γ.Σ. Κηφισιάς, η Τούφα Χαλανδρίου και η Ολυμπιάδα Παπάγου ηττήθηκαν από τους αντιπάλους τους.

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών (1ος όμιλος)

Παιανία – ΑΕΚ Π. 62-68

Στον 1ο όμιλο, την ήττα γνώρισε στο Ζηρίνειο η Κηφισιά από το Γαλάτσι με σκορ 69-65 (δεκάλεπτα: 11-27, 28-44, 47-63, 65-69). Η ομάδα των Βορείων Προαστίων μέχρι το τέλος της τρίτης περιόδου δεν μπορούσε να παρακολουθήσει τον ρυθμό του αγώνα, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο έκανε μια υπερπροσπάθεια ν’ ανατρέψει το σκηνικό, έκανε ένα επιμέρους 18-6, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρει τη νίκη. Ο ΓΣΚ παραμένει στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 42 βαθμούς και την επόμενη και προτελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου (19/4) θ’ αγωνιστεί στο κλειστό της Ανθούπολης απέναντι στην 3η της βαθμολογίας ΑΕΚ Περιστερίου.

Από την πλευρά του, ο ΓΑΟ Κουκουβαούνων πήρε το «διπλό» στο κλειστό του Γουδή, απέναντι στον Εθνικό Ελλ/σων με σκορ 63-57 (δεκάλεπτα: 12-9, 20-23, 38-38, 57-63), κατορθώνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο να κάμψει την αντίσταση των γηπεδούχων. Η ομάδα της Μεταμόρφωσης διατηρείται στην 8η θέση της βαθμολογίας, με 34 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική (19/4) θα φιλοξενήσει τον Καρέα.

Στο κλειστό «Ν. Πέρκιζας» συνεχίζονται τα αρνητικά αποτελέσματα για τον Φ.Ο. Τούφας, ο οποίος έχασε και από τον Αίολο, με σκορ 75-68 στην παράταση [δεκάλεπτα: 19-20, 39-31, 51-51, 61-61 (κ. δ.), 68-75 (α’ παρ.)] και παραμένει «κολλημένος» στην προτελευταία θέση, με 29 βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Χαλανδρίου θα υποδεχθεί την Ίριδα Πετρούπολης.

Η βαθμολογία της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών (1ος όμιλος – 24η αγωνιστική)