Σε άσφαιρη ισοπαλία υποχρεώθηκε ο Πανερυθραϊκός από το Καματερό

Στο 0-0 υποχρέωσε τον πρωτοπόρο Πανερυθραϊκό, στο γήπεδο της Ν. Ερυθραίας, το Καματερό, στερώντας τον από δύο βαθμούς, που θα τον απομάκρυναν ακόμη περισσότερο από τη δεύτερη Δόξα Βύρωνος, η οποία πλέον τον πλησίασε στους 4 πόντους.

Οι γηπεδούχοι στάθηκαν άτυχοι στο 25′ αφού η μπάλα μετά από την προσπάθεια του Μπαμπαλούκα σταμάτησε στο δοκάρι του Μητρούση, ενώ διαμαρτύρονται για δυο φάσεις, στο 80′ που ζήτησαν πέναλτι για ανατροπή του Αντωνιάδη από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και στις καθυστερήσεις, ζητώντας και πάλι πέναλτι, θεωρώντας ότι η μπάλα είχε βρει σε χέρι αμυντικού.

Η νευρικότητα είχε ως αποτέλεσμα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων να αποβληθούν για τον Πανερυθραϊκό ο Σουμελίδης και για το Καματερό ο Λιόνας, αφού οι δύο παίκτες ήρθαν στα χέρια.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Αντώνης Τσιμπάκης): Μπακοδήμος, Γκριτζάς, Σουμελίδης, Γεωργακόπουλος, Νταλένγκα,, Μπαμπαλούκας, Κουμπούλης, Αναγνώστης (82′ Γλυνός), Μπρίλης, Αντωνιάδης, Μπενετάτος (61′ Σινάνι).

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Γιάννης Αλεξόπουλος): Μητρούσης, Λιόνας, Τρακόσης, Κοντόσταυλος (46′ Καλογερόπουλος Ι.), Μπούγιας, Παππάς, Παναγιωτόπουλος, Άγκολι (61′ Νταντής), Λάμε (82′ Μποζάς), Σαλαπάτας, Λέκκας.