Νίκη του Πανερυθραϊκού επί του Άρη Πετρούπολης με 2-0

Ένα πεντάλεπτο, στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν αρκετό για την ομάδα του Πανερυθραϊκού για να επιβληθεί επί του Άρη Πετρούπολης με σκορ 2-0, για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων άνοιξε το σκορ στο 61΄ με τον Μπρίλη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος των αμυντικών του Άρη, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σουμελίδης, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του τέρματος του Αποστόλου, γράφοντας το τελικό 2-0.

Το μόνο αρνητικό για το συγκρότημα του Αντώνη Τσιμπάκη είναι ότι έχασε στο 79΄ τον Τριανταφύλλου, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Πανερυθραϊκός μοιράζεται τη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με το Χαλάνδρι, έχοντας συγκεντρώσει 13 βαθμούς.

Διαιτητής ήταν ο Σφακιανάκης, με βοηθούς τους Κορτέση και Κατοίκο.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Αντώνης Τσιμπάκης): Μπακόλας, Σουμελίδης, Γκρίτσας (46΄ Τριανταφύλλου), Γεωργακόπουλος, Νταλένγκα, Τσίουμας, Κουμπούλης, Αναγνώστης (65΄ Μπαμπαλουκάς), Μπρίλης (76΄ Μπενετάκος), Αντωνιάδης, Τσεβάς

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αλέξης Γκλεγκλές): Αποστόλου, Λάπα, Βασιλάκος (72΄ Χαλιάσος), Νικόλι, Λάλα, Κρητικός, Παναγιωτίδης (88΄ Ντούλας), Παούρης, Τζαμαλής, Κυριαζής, Τσάτσα.