Πήρε… πόντο απέναντι στον Άγ. Ιερόθεο η Κηφισιά

Με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) έφυγε η ομάδα της Κηφισιάς από το γήπεδο του Αγίου Ιερόθεου στην αναμέτρηση για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν πιεστικοί και μάλιστα στο 15′ έφθασαν πολύ κοντά στο γκολ, αλλά το σουτ του Σαγανά απέκρουσε ο Γουμάγιας, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι.

Στη συνέχεια οι Κηφισιώτες ισορρόπησαν το παιχνίδι και στο 39′ «πάγωσαν» το γήπεδο του Ηφαίστου, με τον Καρακώστα να κάνει το 0-1 με κοντινό σουτ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αναζήτησαν επιμόνως το γκολ της ισοφάρισης, το οποίο και πέτυχαν στο 64′ με πλασέ του Γκουτσούλα.

Άγιος Ιερόθεος (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Κυρίτσης, Πολίτης, Μανδύλης, Δάρρας, Μπιρμπίλης, Γούλας, Γκουτσούλας, Σούφλας (Καραμέρης 58′), Πανούσης (Μιχαλόπουλος 56′), Σαγανάς (Κετσετζόγλου), Θανόπουλος.

Κηφισιά (Μάρκος Μαυρομάτης): Γουμάγιας, Χαλκιάς, Έσλερ, Τεγούσης, Καρακώστας, Ρέντζης, Παληαρούτας, Σάμιος, Κυριαζής (Καρβουνίδης 68′), Παναγιωτόπουλος (Σπηλιωτάκης), Χαϊκάλης.