Απόλυτο «αφεντικό» στο Χαλάνδρι ο Πανερυθραϊκός

Απόλυτο «αφεντικό» ήταν ο Πανερυθραϊκός μέσα στο Χαλάνδρι για τη 13η αγωνιστική του 2ου  ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ, δείχνοντας ότι είναι «άλογο κούρσας» για τον φετινό τίτλο.

Οι παίκτες της Ν. Ερυθραίας επιβλήθηκαν των Χαλανδραίων με το εμφατικό 0-3 και ανέβηκαν στην 1η θέση της βαθμολογίας, ακολουθούμενοι ωστόσο από την Ηλιούπολη (23 βαθμούς) που έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Το συγκρότημα του Αντώνη Τσιμπάκη άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Αντωνιάδη, ο οποίος αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο την «ασίστ» του Τσεβά. Οι Χαλανδραίοι προσπάθησαν ν’ αντιδράσουν κι έφθασαν πολλές φορές κοντά στην ισοφάριση, με χαρακτηριστικότερη εκείνη του 35′ με τον Μπακοδήμο να λέει δυο φορές «όχι» στον Παπάζογλου.

Κι αφού άντεξαν στην πίεση των γηπεδούχων, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκριτζά, στο 57′, μετά από σέντρα του Αντωνιάδη. Ο Γκριτζάς ήταν στο 85′ ο δράστης και του 3ου γκολ για τον Πανερυθραϊκό, με μακρινό σουτ.

Από το 80′ η ομάδα της Ν. Ερυθραίας έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπαμπαλούκα με δεύτερη κίτρινη, για να τον ακολουθήσει στο 85′ ο Θανόπουλος για τους γηπεδούχους.

Διαιτητής ήταν ο Κατοίκος, με βοηθούς τους Κασιμάτη και Γούναρη.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Κώστας Ρούπτσος): Κατσιούλης Θ., Μέρτης (46′ Καγιώργης), Βέρρας (72′ Φελέκης), Θανόπουλος, Καρακάσης, Αμανατίδης (73′ Κανέλλος), Λουκάς, Τσίτσαρης, Κατσιούλης Α., Τζώρτζης, Παπάζογλου

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Αντώνης Τσιμπάκης): Μπακοδήμος, Σουμελίδης, Γκριτζάς, Γεωργακόπουλος, Νταλένγκα, Μπαμπαλούκας, Κουμπούλης, Αναγνώστης, Μπρίλης (63′ Τσιούμας), Αντωνιάδης (88′ Τριανταφύλλου), Τσέβας.