Α’ ΕΣΚΑ Γυναικών: Νίκη μόνο για ΑΕΝ Κηφισιάς στην «πρεμιέρα» του 2019

Μόνο η ΑΕΝ Κηφισιάς πανηγύρισε νίκη στην πρεμιέρα της φετινής αγωνιστικής περιόδου της Α’ ΕΣΚΑ Γυναικών, αφού Άρης Χολαργού και Πεύκη γνώρισαν την ήττα στη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Π.Ο. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ – ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 45-66

Κάνοντας ένα πολύ κακό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άρης Χολαργού ηττήθηκε εντός έδρας από την Εστία Φιλίας, με σκορ 47-45 (δεκάλεπτα: 13-9, 24-23, 29-41, 45-47), παρά το γεγονός ότι στην τελευταία περίοδο έφθασε πολύ κοντά στο να ανατρέψει το παιχνίδι. Τα κορίτσια των Βορείων βρίσκονται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 23 βαθμούς.

Αντιθέτως, η Α.Ε. Νέας Κηφισιάς δεν συνάντησε κανένα εμπόδιο απέναντι στην Πεύκη, την οποία κέρδισε με σκορ 54-32 (δεκάλεπτα: 15-6, 29-15, 43-26, 54-32) και ανέβηκε στην 5η θέση, με 19 βαθμούς, ισοβαθμώντας με την αντίπαλό της.