Πρεμιέρα στη Γ΄ Εθνική μπάσκετ με ήττα για την Πεύκη

Πρεμιέρα με ήττα για την Πεύκη στη Γ΄ Εθνική, όπου αντιμετώπισε εκτός έδρας την Ένωση Ιλίου.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων γνώρισε την ήττα με 89-70 παρά το γεγονός ότι ξεκίνησε καλύτερα στον αγώνα, κερδίζοντας στο πρώτο δεκάλεπτο με 17-19 και διατηρώντας κοντινή επαφή στο σκορ μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου (35-32).

Την επόμενη αγωνιστική (16/10) η ομάδα της Πεύκης υποδέχεται τον Ίκαρο Ν. Σμύρνης.

Δεκάλεπτα: 17-19, 35-32, 64-54, 89-70
Διαιτητές: Αναστασίου-Πλιάκας

Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 15 (2), Μπέλλας Ι. 14 (4), Αρχιμανδρίτης, Φούντας 5 (1), Πανουσόπουλος Θ., Τσολάκης 17 (2), Σκαλωμένος 9, Μπέλλας Ο. 15 (3), Πανουσόπουλος Κ. 2, Στρατομήτρος 4, Βαλσαμούλης 2, Γεωργιάδης 6.

Πεύκη (Ζερβουλάκος): Τσουμπρής 11 (1), Τσάκος, Κυριαζόπουλος 5 (1), Τσαμπής 10, Χασάπης, Μελάς 3 (1), Συμεώπουλος 22 (2), Πολύζος, Λουντένσκι 9 (1), Ίβκοβιτς, Κουκάκης.