Νίκη για Νεάνιδες και ήττες για Κορασίδες 1 & 2 της Αθηνάς Μαγκουφάνα 2004

Στην πρεμιέρα των αναπτυξιακών πρωταθλημάτων στο βόλεϊ, που έγινε το Σαββατοκύριακο  8 & 9 Οκτωβρίου 2016, μόνο η ομάδα Νεανίδων της Αθηνάς Μαγκουφάνα 2004 πήρε το ροζ φύλλο αγώνα, σε αντίθεση με τις Κορασίδες 1 και 2 που έχασαν.

Ειδικότερα, σύμφωνα με την ενημέρωση από την ιστοσελίδα του Συλλόγου, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Με αντίπαλο την ομάδα του Α.Ο. Παλλήνης, στο γήπεδο της Κάντζας, οι Νεάνιδες,  με καλό βόλεϊ, δεν συνάντησαν καμιά δυσκολία και έφτασαν εύκολα στο καθαρό 3-0 σετ (10-25, 14-25 & 15-25).

ΑΘΗΝΑ (Δ. Σούμπασης): Α. Βαρατάση, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Α. Μαντζαβίνου, Μ. Γκόγκου, Ειρ. Λάζαρη, Ν. Μαντζάκου, Χ. Βασιλάκη, Φ. Βλαχοπούλου, Α. Κατσερέλη, Ι. Ματαθία, Μ. Ματθαιακάκη, Δ. Τσαπρούνη και Ρ. Γερμακοπούλου.

Αντιθέτως, οι Κορασίδες 1 δεν είχαν καλή απόδοση και γνώρισαν την ήττα στην Πεύκη από τον ΑΟΝΝΝΕ «Αμαζόνες» με σκορ 0-3 σετ (15-25, 8-25 & 19-25).

ΑΘΗΝΑ (Χ. Νάκη): Φ. Βλαχοπούλου, Α Δόξα, Μ. Ιατρέλη, Α. Κατσερέλη, Λ. Μαράτου, Ι. Ματαθία, Μ Ματθαιακάκη, Ε. Σκορδίλη, Σ. Σπυριδωνίδη, Α. Τζιμέα, Δ. Τσαπρούνη, Α. Χρυσανθακοπούλου.

Στο tie brake (15-12) κρίθηκε η αναμέτρηση της ομάδας των Κορασίδων 2 με την αντίστοιχη του ΠΑΚ Χαλανδρίου, στο «Μ. Παπαδάκης», μετά από καλή εμφάνιση και αφού προηγήθηκε με 1-2 σετ.

ΑΘΗΝΑ (Δ. Σούμπασης): Α. Κορρέ, Ε. Μαγκλάρα, Μ. Λαζαρίδου, Ρ. Γερμακοπούλου, Μ. Μιχαλοπούλου, Μ. Τουστζόγλου, Ε. Ζαραχωβίτη, Ουρ. Μπουταλά, Α.Γεωργίου, Ζ. Γεωργίου, Ευτ. Παπαγωργίου, Α. Μπουρανή, Ε. Βουβάλη & Α. Ρέτσα