Νίκη μέσα στη Ν. Ιωνία για τις Γυναίκες του ΚΑΟ Λυκόβρυσης

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον ΚΑΟ Λυκόβρυσης στο χτεσινό ντέρμπι κορυφής με τη Νέα Ιωνία για την τρίτη αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ ΕΣΚΑ.

Παρά το κακό ξεκίνημα (12-1 στο 8΄) οι παίκτριες της κόουτς Βουλκίδη «επέστρεψαν» στον αγώνα κι έκλεισαν το δεκάλεπτο με σκορ 14-7,

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, δεχόμενες μόλις δύο πόντους, ισορρόπησαν το παιχνίδι σε 16-16.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι καλαθοσφαιρίστριες της Λυκόβρυσης επικράτησαν σε όλους τους τομείς και το σκορ έκλεισε στο 26-39.

Έτσι, με την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα ματς, βρίσκονται στην κορυφή του ομίλου.

Τα δεκάλεπτα: 14-7, 2-9, 5-10, 5-13

Επόμενος αγώνας της ομάδας της Λυκόβρυσης εντός έδρας με τον ΠΑΟ Κουκάκι την επόμενη Τετάρτη 26/10.

ΚΑΟΛ ( Βουλκίδη, Καλαντζή): Τσολακίδη 16 (1), Μικροπούλου 11, Λεμπέση 2, Σεϊτανίδη 3, Βελούδη 5, Ευαγγέλου 2, Αγγελιδάκη, Σιμάτου, Πισπίρη.

ΤΡΑΥΜΑΤΙΕΣ – ΑΠΟΥΣΕΣ: Σκρέμπου, Λάζου, Μεταξά, Μαργαρά, Παπαδή, Παυλοπούλου.