Μοιρασμένα τα αγωνιστικά αποτελέσματα για τις ομάδες του ΚΑΟ Λυκόβρυσης

Τέσσερις αγώνες είχε το πρόγραμμα των ακαδημιών του ΚΑΟ Λυκόβρυσης το αγωνιστικό τριήμερο που πέρασε.

Το Εφηβικό και το Παιδικό τμήμα αντιμετώπισαν τα αντίστοιχα τμήματα του Α.Ο. Πεύκης τυπικά εντός έδρας για την 8η αγωνιστικη του πρωταθλήματος Εφήβων/Παίδων της ΕΣΚΑ, το τμήμα Νεανίδων αντιμετώπισε το Α.Σ. Σχολής Μωραΐτης εντός έδρας και το τμήμα Κορασίδων αντιμετώπισε την Α.Ε. Αχιλλεύς εντός έδρας για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Τα αναλυτικά αποτελέσματα, όπως τα δημοσιοποίησε ο σύλλογος των Βορείων Προαστίων, έχουν ως εξής:

ΕΦΗΒΙΚΟ (1998-2000 )

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ 37-60

Ήττα για το Εφηβικό τμήμα του ΚΑΟΛ από το αντίστοιχο του Α.Ο. Πεύκης. Οι Έφηβοι πλήρωσαν την αστοχία και την έλλειψη καθαρού μυαλού στην επίθεση και πλέον βρίσκονται στην τρίτη θέση του ομίλου.

Τα δεκάλεπτα: Α: 12-23 , Β: 11-10 , Γ: 9-14 , Δ: 5-13

Επόμενη αγωνιστική με τον ΟΦΗ Ηρακλείου, εκτός έδρας, την Κυριακή 13/11/2016, στις 19:30.

ΚΑΟΛ (Δημητρακέλλος, Σπέης): Καμπόσος, Νάξης, Κοτρωνούλας, Στάθης 7, Κατσιάφας, Λέβης, Δελατόλας 5(1), Μπάιλας 20, Αθανασόπουλος, Τσαγκούλης Μ. 3, Κόκκας 2, Κωνσταντόπουλος.

Τραυματίες – Απόντες: Κωνσταντάτος, Χασσάν, Μοσχόβης.

ΤΜΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (1998-2000)

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – Α.Σ. ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ 53-25

Επιστροφή στις νίκες για τις Νεάνιδες του ΚΑΟΛ με πολύ καλή εμφάνιση. Από το πρώτο δεκάλεπτο κυριάρχησαν στον αγώνα και δεν άφησαν περιθώριο στην ομάδα της Σχολής Μωραΐτη να διεκδικήσει κάτι από τον αγώνα. Στο δεύτερο δεκάλεπτο τραυματίστηκε η Λάζου.

Τα δεκάλεπτα: Α: 14-7 Β: 13-7 Γ: 17-9 Δ: 9-2

ΚΑΟΛ ( Βουλκίδη, Καλαντζή): Μικροπούλου 16(2), Βελούδη 10(1), Λάζου 6, Ευαγγέλου 6, Σκρέμπου 5, Λεμπέση 4, Μεταξά 2, Πισπίρη 2, Παπαδή 2.

Απούσες – Τραυματίες: Αγγελιδάκη, Παυλοπούλου.

Επόμενος αγώνας με Ρουφ 80, εκτός έδρας, τη Δευτέρα 14/11/2016, στις 21:00.

ΠΑΙΔΙΚΟ (2001-2004)

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ 48-43

Μεγάλη νίκη των μικρών «Λύκων» του κόουτς Μεντζά με τεράστια ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο ΚΑΟΛ βρέθηκε να ξεκινάει το τέταρτο δεκάλεπτο 9 πόντους πίσω στο σκορ, αλλά με τεράστια ψυχολογικά αποθέματα και επιμονή οι παίκτες του έκαναν ένα επιμέρους σκορ 21-7 και πήραν τη νίκη με σκορ 48-43, ανεβαίνοντας στη βαθμολογία του ομίλου στην τέταρτη θέση.

Τα δεκάλεπτα: Α: 14-11 Β: 5-14 Γ: 8-11 Δ: 21-7

Επόμενη αγωνιστική με τον ΟΦΗ Ηρακλείου, εκτός έδρας, την Κυριακή 13/11/2016. στις 18:15.

ΚΑΟΛ (Μεντζάς ): Πογκάτσια, Χριστοφιλόπουλος, Χαμακιώτης, Τατάκης 12(1), Τζώνης, Γκίκας 7(1), Πάγκας 3, Κέφαλος 13, Νομικός 2, Λασπίτης 11, Σοφούρης, Τουράσογλου.

Τραυματίες – Απόντες: Γεωργιάδης, Καλοφορίδης.

ΤΜΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (2001+)

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – Α.Ε. ΑΧΙΛΛΕΥΣ 22-35

Καλή εμφάνιση από τις Κορασίδες του ΚΑΟΛ που έδειξαν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα (εξαίρεση το 3ο δεκάλεπτο) ότι μπορούσαν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω από τον αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: Α: 11-10 Β: 4-9 Γ: 3-14 Δ: 4-2

Επόμενος αγώνας με την Α.Ε. Αχιλλεύς, εντός έδρας, το ερχόμενο Σάββατο 5/11/16.

ΚΑΟΛ (Βουλκίδη , Καλαντζή): Βουλκίδη Κ. 2, Κογκετσίδη 4, Μπαρμπαρή 3, Τατάκη 5, Κόκκαλη Ε. 2, Αρβανίτη, Κόκκαλη Ι. 2, Δημητροπούλου 2, Τσέλα, Σαλλιών 2, Αθανασοπούλου.

Απούσες – Τραυματίες: Νομικού, Σκρέμπου.

Επόμενος αγώνας με Αχαρνής ΛΦΜ, εντός έδρας, το Σάββατο 12/11/2016.

Θυμίζουμε στους φίλους του ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ ότι :

Υπενθυμίζεται ότι ο εκτός έδρας αγώνας του Ανδρικού τμήματος με τον ΑΣΚ Κρυονερίου κατοχυρώνεται με 0-20 στον ΚΑΟ Λυκόβρυσης, λόγω μη συμμετοχής του ΑΣΚ Κρυονερίου στο πρωτάθλημα.

Ομοίως ο εντός έδρας αγώνας του Γυναικείου τμήματος με τη ΜΕΝ Ιλίου κατοχυρώνεται στον ΚΑΟ Λυκόβρυσης με 20-0 για αντίστοιχους λόγους.