Νίκη για Άνδρες, ήττα για Γυναίκες της «Αθηνά Μαγκουφάνας 2004» στο Βόλεϊ

Την πρώτη τους νίκη, παρά τις πολλές ελλείψεις, στο δεύτερο αγώνα τους για το πρωτάθλημα της τοπικής κατηγορίας έκαναν οι Άνδρες της «Αθηνά Μαγκουφάνας 2004» στο βόλεϊ, όπου επικράτησαν με σκορ 2-3 σετ της Α.Ε. Γκράβας. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ (21-25), αλλά τελικά ο αγώνας κρίθηκε στο tie break (14-16), όπως αναφέρει στην ιστοσελίδα του ο σύλλογος.

Νίκη στη Βούλα και για την ομάδα μας των Νεανίδων του συλλόγου, η οποία έχει ήδη προκριθεί στη Β’ φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος. Νίκησε με σκορ 0-3 (σετ: 13-25, 17-25, 25-27) τον ΑΣΠ Θέτις, αντιμετωπίζοντας  δυσκολία μόνο στο τρίτο σετ. Την επόμενη και τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης με αντίπαλο το Φ.Ο. Βριλησσίων στην Πεύκη θα κριθεί και η δεύτερη θέση της τελικής κατάταξης.

Ήττα για τις Γυναίκες στην πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος από τον πρωτοπόρο και αήττητο Α.Ο. Αμπελοκήπων με σκορ 1-3 σετ (29-25, 14-25, 18-25,22-25) σε έναν αγώνα που η ομάδα της «Αθηνά Μαγκουφάνας 2004» θα μπορούσε να πάρει κάτι, αφού προηγήθηκε  στο σκορ με 1-0 , ήταν μπροστά στο τρίτο  (18-17)  και στο τέταρτο (17-13) σετ, αλλά τα λάθη στο τέλος των σετ της στέρησαν τους βαθμούς.

Τέλος, με ήττα συνέχισαν το πρωτάθλημα και οι δύο ομάδες των Κορασίδων 1 & 2, αφού έχασαν αντίστοιχα με 3-0 σετ από τον ΑΣΠ Ίωνες και ΣΦΑ Μελισσίων «Ο Φοίβος».