Νίκη με ανατροπή για την Πεύκη επί του Άρη Χολαργού στη B’ ΕΣΚΑ Γυναικών

Νίκη με μεγάλη ανατροπή για το Γυναικείο τμήμα της Πεύκης απέναντι στον Άρη Χολαργού με σκορ 45-43, για την 7η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑ.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στο τέλος του ημιχρόνου παρακολουθούσε τους αντιπάλους της από την… απόσταση των 10 πόντων (22-32). Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος «πήρε τα πάνω της», μειώνοντας στο τέλος της τρίτης περιόδου των προβάδισμα των αθλητριών του Άρη Χολαργού στον πόντο (35-36), για να πάρει την πανηγυρική νίκη στο τέλος του αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική (23/11) η ομάδα της Πεύκης θα αγωνιστεί στο κλειστό των Αχαρνών με την Αχαρνής, ενώ ο Άρης θα υποδεχθεί στο κλειστό του Χολαργού την Ακαδημία 2008.

Δεκάλεπτα: 10-19, 22-32, 35-36, 45-43

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Γεωργουδάκης): Σταυροπούλου 2, Μαρίνου 4, Αθανασίου, Γρίσπου 18, Τρανούλη 12 (2 τρ.), Βερροιοπούλου, Ζάβρα 2, Κόρμπου, Τσότρα, Τσιρίμπαση 5, Τσοκανά.

Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ (Θέμελης): Αργυροπούλου, Νησωτάκη 2, Μίχου 16, Λάζου, Ανδριανοπούλου 4, Γάλλου, Φλίγκου 10, Δουκίδη 6, Αυγέρη, Μαύρου 5(1), Παπαϊωάννου 2, Μουτεβέλη.