Τέσσερις νίκες και μία ήττα για τα τμήματα βόλεϊ της Αθηνά Μαγκουφάνας 2004

Μεγάλης σημασίας νίκη πέτυχε η Αθηνά Μαγκουφάνας 2004 για το πρωτάθλημα της  Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, αφού νίκησε με σκορ 1-3 σετ τον Α.Σ. Ιωνικός.

Η Αθηνά, με εξαίρεση το τρίτο σετ (25-23), ήταν από την αρχή μπροστά στο σκορ  σε όλα τα υπόλοιπα και έφτασε ευκολότερα από ό,τι δείχνουν τα αποτελέσματα  (22-25, 22-25, 21-25)  στη νίκη, μας ενημερώνει ο σύλλογος των Βορείων Προαστίων στην ιστοσελίδα του.

Αθηνά Μαγκουφάνας 2004 (Σούμπασης): Θ. Γιαννιτσοπούλου, Χ. Βασιλείου, Ε. Ξουρή, Μ. Ανδρονίδη, Φ. Βασιλείου, Ι. Βασιλοπούλου, 0. Κυριαζή, Μ. Σταματίου, Ε. Καϊμενοπούλου, Ν. Δημητροπούλου, Α. Κόμνου, Β. Κουσούλη, Ε. Αγραβάνη, Μ.Φλωράκη.

Εύκολη επικράτηση και για τους άνδρες, που  νίκησαν καθαρά  με σκορ 3-0 σετ  το Γ.Σ. Εθνικό, χωρίς να απειληθούν σε κανένα από τα τρία σετ (25-21, 25-17, 25-18).

Αθηνά Μαγκουφάνας 2004 (Σούμπασης): Χ. Χριστόπουλος, Γ. Μιχαλάτος, Χ. Καρτσώνης, Α. Μαργαρίτης, Α. Δεληγιάννης, Σ. Σημαντήρης, Ο. Χαραλαμπόπουλος, Α. Πανδής, Α. Ανδρέου, Ι. Κουτρούλης, Ν. Τζαμπάζης, Μ. Παπαθανασίου.

Με νίκη 3-0 σετ (25-19, 25-21, 25-23), σε αγώνα διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού και οι δύο ομάδες, Αθηνά και Βριλήσσια, είχαν ήδη προκριθεί στην επόμενη φάση, ολοκλήρωσε η ομάδα της Πεύκης τους αγώνες της για την πρώτη φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων.

Αθηνά Μαγκουφάνας 2004 (Σούμπασης): Φ. Βλαχοπούλου, Ι. Ματαθία, Α. Βαρατάση, Χ. Βασιλάκη, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Α, Ρέτσα, Α. Μαντζαβίνου, Ν. Μαντζάκου, Ο. Μπουταλά, Ε. Λάζαρη, Ρ. Γερμακοπούλου, Μ. Γκόγκου.

Επίσης, την πρώτη  τους νίκη μετά από πέντε αγώνες σημείωσαν οι Κορασίδες 2, αφού νίκησαν  εύκολα τον  ΑΠΣ Ορφέα με σκορ 0-3 σετ (15-25, 11-25, 10-25). Αξίζει να σημειωθεί ότι τους τρεις από τους πέντε προηγούμενους αγώνες η ομάδα τους έχασε με σκορ 3-2 σετ.

Τέλος, με  ήττα 3-0 σετ (25-20, 25-20, 30-28) συνέχισαν οι Κορασίδες 1 τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις,  αφού δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Α.Ο. Δεξαμενή Μεταμόρφωσης.