Νίκη για νεάνιδες και κορασίδες 2, ήττα για τις γυναίκες της Αθηνάς

Με νίκη και στον δεύτερο αγώνα τους συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους για τη Β’ φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος οι νεάνιδες της Αθηνάς Μαγκουφάνας 2004, νικώντας αυτή τη φορά τον Γ.Σ. Πανελλήνιο, εκτός έδρας, με σκορ 1-3 σετ.

Όπως αναφέρει ο σύλλογος στην ιστοσελίδα του, στο πρώτο (21-25) και στο δεύτερο (23-25) σετ ήταν από την αρχή, με μικρή όμως διαφορά, μπροστά στο σκορ. Στο τρίτο (25-23) από την αρχή λίγο πίσω, ενώ στο τέταρτο (19-25) ξέφυγαν από τα μέσα του σετ με διαφορά.

Αθηνά Μαγκουφάνας 2004 (Σούμπασης): Α. Μπουρανή, Φ. Βλαχοπούλου, Ρ. Γερμακοπούλου, Α. Ρέτσα, Ν. Μαντζάκου, Χ. Βασιλάκη, Α. Μαντζαβίνου, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Α. Βαρατάση, Ε. Λάζαρη, Μ. Γκόγκου.

Αντιθέτως, την ήττα γνώρισαν οι γυναίκες στου Παπάγου από τον ομώνυμο Α.Σ. με σκορ 3-0 σετ (25-15, 25-22, 25-16). Ανταγωνιστικές υπήρξαν μόνο στο δεύτερο σετ, όπου προηγήθηκαν μάλιστα με 20-21 αλλά μέχρι εκεί.

Αθηνά Μαγκουφάνας 2004 (Σούμπασης): Θ. Γιαννιτσοπούλου, Χ. Βασιλάκη, Μ. Φλωράκη, Ι. Βασιλοπούλου, Υ. Πανταζοπούλου, Μ. Ανδρονίδη, Ο. Κυριαζή, Γ. Καϊμενοπούλου, Α. Κόμνου, Β. Κουσούλη, Ε. Αγραβάνη, Ν. Δημητροπούλου, Φ. Βασιλείου.

Τέλος, τρίτη συνεχόμενη νίκη σημείωσαν οι κορασίδες «2» που νίκησαν, εκτός έδρας, τον Γ.Σ. Χαλανδρίου με σκορ 1-3 σετ (17-25, 18-25, 25-11, 10-25) μετά από πολύ καλή εμφάνιση.

Με μια ακόμη ήττα και συνολικό απολογισμό μία νίκη σε οκτώ αγώνες έκλεισε τους αγώνες της Α’ φάσης η ομάδα των κορασίδων «1» της Αθηνάς, αφού έχασε από τον Α.Ο. Αγ. Στέφανος με 3-0 σετ (25-14, 25-20, 25-20).