Ένα βήμα από τα μπαράζ ανόδου στη Β΄ Εθνική οι Άνδρες της Αθηνά Μαγκουφάνας

Ένα μόλις βαθμό  στους έξι αγώνες που υπολείπονται μέχρι τη λήξη του πρωταθλήματος της τοπικής κατηγορίας ανδρών στο βόλεϊ χρειάζεται η ομάδα της Αθηνά Μαγκουφάνας για να εξασφαλίσει και μαθηματικά τη συμμετοχή της στα μπαράζ ανόδου στη Β΄εθνική κατηγορία, μετά και τη νίκη της επί του Γ.Σ. Κυψέληςμε 1-3 σετ.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων βρίσκεται στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 40 βαθμούς, ισοβαθμώντας με τη Βάρη, ενώ ο πέμπτος της βαθμολογίας έχει 25 και πέντε αγώνες.

Εν τω μεταξύ, με τρίτη συνεχόμενη νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι Παγκορασίδες 2, οι οποίες επικράτησαν εύκολα του Α.Σ. Παπάγου με 3-1 σετ, στην Πεύκη, αφού προηγήθηκαν με 2-0 σετ.

Τέλος, την ήττα με 3-0 σετ στην Κερατέα από τον ομώνυμο Γ.Σ. γνώρισαν οι Γυναίκες και με το ίδιο σκορ ηττήθηκαν και οι Παγκορασίδες 1, στα Μελίσσια, από τον πολύ δυνατό “Φοίβο”.