“Μοιρασμένος” αγωνιστικός απολογισμός για την “Αθηνά Μαγκουφάνας 2004”

Νίκες για Κορασίδες και Παγκορασίδες 1 και ήττες για Άνδρες και Γυναίκες επεφύλαξε η πρόσφατη αγωνιστική δραστηριότητα για τα τμήμα της “Αθηνά Μαγκουφάνας 2004”.

Αναλυτικά, όπως αναφέρεται στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

• Και μαθηματικά εξασφάλισε τη συμμετοχή της στα μπαράζ ανόδου στη Β΄Εθνική κατηγορία η Ανδρική ομάδα βόλεϊ της “Αθηνάς”, παρά την ήττα της στην Πεύκη από τον Α.Ε. Γκύζη Πολυγώνου με σκορ 1-3 σετ.
  • Πολύ σημαντική για την πρόκριση στο “final four”  νίκη των Κορασίδων με αντίπαλο τον Φ.Ο. Βριλησσίων, στην Πεύκη, με το καθαρό σκορ 3-0 σετ.
  • Νίκη και για τις Παγκορασίδες 1 στην Πεύκη επί του ΟΠΕ Χαλκίδας με σκορ 3-1 σετ.
  • Ένας κερδισμένος βαθμός για της Γυναίκες της “Αθηνάς” από την ήττα τους με την Α.Ε. Γκράβας με σκορ 2-3 σετ στην Πεύκη, που δυστυχώς συνοδεύτηκε από τον τραυματισμό στο γόνατο της Μαριεύας Σραματίου στο τρίτο σετ. Την Παρασκευή θα υποβληθεί σε μαγνητική τομογραφία όπου θα διαπιστωθεί η σοβαρότητα του τραυματισμού και ο τρόπος της θεραπείας του.