Πολύτιμη νίκη παραμονής για την Πεύκη επί του Ήφαιστου Περιστερίου

Σημαντικό βήμα για την παραμονή της στην Α΄ ΕΠΣΑ πραγματοποίησε η Πεύκη με τη σημερινή νίκη της με 1-0 απέναντι στο αξιόμαχο συγκρότημα του Ήφαιστου Περιστερίου στο πλαίσιο της 26 αγωνιστικής του 2ου ομίλου.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς, στο 10΄, με πλασέ του Κουτούζη, και από εκεί και πέρα κατάφεραν να διαχειριστούν το σκορ. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κυνήγησαν την ισοφάριση και παραλίγο να την πετύχουν στις καθυστερήσεις, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Ρώση ο τερματοφύλακας της Πεύκης έκανε την απόκρουση του αγώνα.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων ανέβηκε στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συγκεντρώσει 33 βαθμούς.

Πεύκη (Γ. Κοϊντόσης): Σαΐτης, Κοκαβέσης, Βαφειάδης, Ανδρέου, Μάτσος, Κουτούζης (90΄ Μάλλης), Ζαφειράκης, Μπούρας, Κολίτσι (53΄ Παστελλόπουλος), Βλάχος, Ντοβλετάκης (84΄ Σταματάκης).

Ήφαιστος (Θ. Τρανός): Περτσάς, Γιαννούλας, Σφίχτης, Ντάτσης, Ζαφειράτος, Ζήκος, Παπαγιάννης, Τζαβάρας (5΄ λ. τρ. Τομάρας), Παπαγεωργίου (46΄ Ρώση), Παπαευθυμίου, Ζώγκος (70΄ Καλαϊτζής).