Ήττα στο «νήμα» για τη Νίκη Αμαρουσίου

Ήττα στο «νήμα» για την ομάδα της Νίκης Αμαρουσίου, η οποία δεν κατάφερε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, χάνοντας μέσα από τα χέρια της τη νίκη από τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης με σκορ 67-69, στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής της Β΄ Εθνικής (Νότος).

Καθοριστικό σημείο του ματς, οι αλλεπάλληλες κακές επιθέσεις των παικτών της Νίκης Αμαρουσίου, περίπου 4 λεπτά πριν από τη λήξη της αναμέτρησης, όταν είχαν προβάδισμα 5 πόντων (61-56). Έλειψε, όμως, το καθαρό μυαλό, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να κάνουν ένα επιμέρους σκορ 9-1, που τους έδωσε και σαφέστατο πλεονέκτημα στα τελευταία 2 κρίσιμα λεπτά.

Την επόμενη (5η) αγωνιστική, η Νίκη Αμαρουσίου δοκιμάζεται στον Άγιο Δημήτριο, απέναντι στον τοπικό Κρόνο.

Δεκάλεπτα: 14-26, 36-40, 56-56, 67-69.

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Μαγκουνής.

Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Τσέκενης Γ., Οικονομόπουλος 9 (1), Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 14 (1), Κοντογιάννης 7 (1), Κυπριτζόγλου 21 (3), Ατζαμόγλου 12 (2), Σταθόπουλος 4, Σαλτουρίδης, Τσέκενης Α., Μούγιος, Μαύρος.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 11 (1), Γιαννακοδήμος, Δορκοφίκης 12, Βούζας 5 (1), Τζέμης 16, Βουρλίτης 11 (2), Σταμάτης 10 (2), Δαρμογιάννης 4, Κάννας, Μιχαλόπουλος, Σακελλαρόπουλος.