Οδυνηρή εντός έδρας ήττα για τη Νίκη Αμαρουσίου από τη Σαντορίνη

Κάκιστη εμφάνιση για την ομάδα της Νίκης Αμαρουσίου στη 16η Αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής μπάσκετ και οδυνηρή εντός έδρας ήττα από τη «νεοφώτιστη» Σαντορίνη, με σκορ 83-92. «Μια εξαιρετική Σαντορίνη, που τα έδωσε όλα για όλα και άξιζε πέρα για πέρα τη νίκη», όπως παραδέχεται ο ίδιος ο σύλλογος των Βορείων Προαστίων με ανάρτησή του στον λογαριασμό του στο facebook.

Μέχρι το +24 έφτασε η διαφορά στο πρώτο ημίχρονο για τους Κυκλαδίτες, με τη Νίκη Αμαρουσίου να πραγματοποιεί την αντεπίθεσή της στο δεύτερο μισό του ματς, να μειώνει στους 2 πόντους (68-70) στο 32ο λεπτό, αλλά τη Σαντορίνη να βρίσκει τα ψυχικά αποθέματα και να φτάνει εν τέλει σε μία μεγάλη νίκη.

Με δύο τεχνικές ποινές αποβλήθηκε ο φόργουορντ της ομάδας του Αμαρουσίου Λεωνίδας Σκούταρης, στο 34′.

Την επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 19/2, στις 17:00), η Νίκη ταξιδεύει στην Αταλάντη, όπου θα αντιμετωπίσει τον τοπικό Λοκρό.