Πέρασε νικηφόρα και από τη Νεάπολη ο ΑΣΕ Δούκα

Ο ΑΣΕ Δούκα υποχρέωσε την ΑΕΛ στην πρώτη φετινή της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών στο μπάσκετ, νικώντας την μέσα στη Αντίθετα, η ΑΕΛ υπέστη την πρώτη ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα και μάλιστα μέσα στο κλειστό της Νεάπολης, με σκορ 64-75, για την 5η αγωνιστική.

Το συγκρότημα του κόουτς Συμεωνίδη έκλεισε στο 19-19 το πρώτο δεκάλεπτο, παίρνοντας βραχεία διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, την οποία διεύρυνε στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου, κερδίζοντας το ροζ φύλλο αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική (12/11) η ομάδα του Αμαρουσίου θα υποδεχθεί τους Μαχητές Δόξας Πεύκων.

Διαιτητές: Παφίλης, Βαρδάλος, Κοτσιμπός.
Δεκάλεπτα: 19-19, 32-38, 44-54, 64-75.

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 9 (3), Πολίτης 8 (2), Σταμπουλής 2, Παπαχρήστος 13 (1), Δεληγεώργης 4, Τσιλούλης 7 (1), Μαλτέσιος, Τσούτσος 6 (2), Θορστέινσον 15.
ΑΣΕ Δούκας (Συμεωνίδης): Παπαμακάριος 5 (1), Καυκής 6, Μιλεντίγεβιτς 2, Κούκας 2, Κυρίτσης 22 (2), Ράπτης, Καραμπάτσος, Κανονίδης 16 (3), Κομποδιέτας 2, Τζιάλλας, Μολφέτας 8 (2), Ρούμπιο 12.