Πρώτη εντός έδρας ήττα για τον ΑΣΕΔ στη Handball Premier

Την ήττα με 27-21 γνώρισε η ομάδα χάντμπολ του ΑΣΕ Δούκα από την ΑΕΚ για το εξ’ αναβολής παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής της Handball Premier, όπως μας ενημερώνει η επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου.

Το συγκρότημα του Γιώργου Κρανάκη «πέταξε στα σκουπίδια» την ευκαιρία που είχε για να σκαρφαλώσει στη 2η θέση της βαθμολογίας και πλέον, μετά το αποτέλεσμα αυτό, συγκατοικεί στην 4η θέση με τον Διομήδη Άργους και τον Πανελλήνιο, έχοντας 10 βαθμούς σημειώνεται στη σχετική ανάρτηση, απ’ όπου και η περιγραφή που ακολουθεί:

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τον Δούκα μέσα στην έδρα του, η οποία συνδυάστηκε και με άσχημη αγωνιστική εικόνα, αφού η κακή αμυντική λειτουργία της ομάδας επέτρεψε στην ΑΕΚ να επιβάλλει τον ρυθμό της και να προηγηθεί στο ημίχρονο με 12-10.

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Γιώργου Κρανάκη συνέχισαν να αναζητούν επιθετικές λύσεις τις οποίες δεν έβρισκαν με ευκολία, σε αντίθεση με την ΑΕΚ που δύο λεπτά πριν το τέλος άνοιξε τη διαφορά στα 5 γκολ (20-25).

Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τον ΑΣΕΔ να γνωρίζει την τρίτη του ήττα στο πρωτάθλημα και πλέον να στρέφει την προσοχή του στον επαναληπτικό αγώνα με τον ΙΕΚ Ξυνή Δικέα για τον 3ο γύρο του Τσάλεντζ Καπ, το Σάββατο (26/11, ώρα 13:30).

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-4, 7-6, 8-6, 8-11, 10-12 (ημίχρονο), 13-15, 15-17, 17-19, 19-22, 20-23, 21-27.

ΑΣΕ Δούκα (Κρανάκης): Ζαμπούνης 7, Αραπακόπουλος , Μπάγιος 4, Μπάρμπας, Αποστολίδης , Ντούνης 1, Μανουσέλης 1, Νταρσουλάντ , Μωραϊτης 1, Μυλωνάς 7.

ΑΕΚ (Τούτσης): Συγγάρης, Νικολαϊδης 12, Αλικάκος 1, Άντρεγιτς 5, Χόγκας 4, Γεωργιάδης 1, Πέρρος 4, Χατσίκας, Βαμβακάς, Πανταζής, Μπαλάσκας, Τσικογιαννόπουλος, Μακρυγιάννης.