Το «el clasico» της Futsal Super League… βάφτηκε «μπλε»

«Μπλε» βάφτηκε το «el clasico», καθώς ο ΑΣΕ Δούκα πανηγύρισε σπουδαία νίκη με σκορ 6-5 επί της Αθήνας ’90, κάνοντας αποφασιστικό βήμα για την κατάληψη της πρώτης θέσης της κανονικής περιόδου, όπως μας πληροφορεί ο σύλλογος, μέσω ανάρτησης στον λογαριασμό του στο facebook.

Το ματς, στο πλαίσιο της 14η αγωνιστικής της Futsal Super League, ήταν συναρπαστικό και παράλληλα επεισοδιακό με μεγάλη ένταση και συγκινήσεις. Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 2-2 (1-0, 1-1, 2-1, 2-2) με τους γηπεδούχους να προηγούνται στη συνέχεια με 3-2, να βρίσκονται πίσω στο σκορ με 3-4 και με ένα επί μέρους σκορ 3-0 να προηγούνται στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα με 6-4, «κλειδώνοντας» τους 3 βαθμούς της νίκης.

Το τελικό 6-5 διαμορφώθηκε με εύστοχο πέναλτι των φιλοξενουμένων στο τελευταίο λεπτό.

Το αποτέλεσμα αυτό διατηρεί πρώτους και αήττητους τους αθλητές του Γιάννη Μοστριού στο πρωτάθλημα, σπάζοντας παράλληλα την κακή παράδοση του ΑΣΕΔ κόντρα στους «πράσινους».