Την ήττα από τον Πανελευσινιακό γνώρισε η Νίκη Αμαρουσίου

Την ήττα με σκορ 85-77 γνώρισε η Νίκη Αμαρουσίου από τον Πανελευσινιακό στον αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή 10 Ιανουαρίου 2016 στο κλειστό της Ελευσίνας.

Ο Πανελευσινιακός μπήκε μουδιασμένα στο παιχνίδι και η λήξη του ημιχρόνου βρήκε τη Νίκη Αμαρουσίου να προηγείται οριακά με σκορ 44-46, όμως στην τρίτη περίοδο η ομάδα της Ελευσίνας μπήκε πιο δυναμικά στο παιχνίδι και άφησε πίσω την ομάδα του Αμαρουσίου με διαφορά 10 πόντων. Η τέταρτη περίοδος και ο αγώνας έληξε με διαφορά 8 πόντων υπέρ του Πανελευσινιακού.

Δεκάλεπτα: 21-24, 44-46, 68-58, 85-77.

Διαιτητές: Τσαχάκης, Αναστασίου.

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 16 (1), Μιχαλούτσος 4, Ηλιάδης Β. 3, Μποχωρίδης 12, Ντέντα 4, Γκουαλτιέρι, Ζούμπος 7, Δούκας 5 (1), Μπένος 4, Ματζιώρης 25 (2), Σπηλιόπουλος 2, Ηλιάδης Η. 3 (1).

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ. 6 (2), Οικονομόπουλος 19, Θωμόπουλος 3, Παβλίσεβιτς 12 (4), Κοντογιάννης 5, Κυπριτζόγλου 11 (2), Καράμπελας 3 (1), Σταθόπουλος 4, Σαλτουρίδης 3, Τσέκενης Α. 2, Μούγιος 7, Μαύρος 2.