“Οδοστρωτήρας” ο Δούκας στην τελευταία αγωνιστική της Futsal Super League

Επιβλητική νίκη για την ομάδα του Άλκη Βανδώρου χθες βράδυ της 21ης Μαρτίου 2016 στο Δαΐς, όπου… φιλοδώρησε με 16 τέρματα την ομάδα της Κόμπρας, κρατώντας μάλιστα ανέπαφη την εστία της! Τα 16 τέρματα που σημείωσε η ομάδα του Δούκα που αποτελούν ρεκόρ για τη φετινή περίοδο, αφήνοντας πίσω τα 11 τέρματα που είχε σημειώσει απέναντι στη Σαλαμίνα πριν τρεις εβδομάδες (11-2).

Όπως αναφέρεται στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, η αναμέτρηση διεξήχθη στο πλαίσιο της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής της Futsal Super League, με την ομάδα των Βορείων Προαστίων να κλείνει τη χρονιά με τον ιδανικότερο τρόπο. Το τελικό σκορ δεν αφήνει πολλά περιθώρια ανάλυσης, καθώς καθόλη τη διάρκειά του αγώνα οι “μπλε” είχαν την υπεροχή και τον απόλυτο έλεγχο. Η νίκη αυτή έφερε τον ΑΣΕΔ στην 5η θέση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος με 43 βαθμούς.

Για την ιστορία, το σκορ για την ομάδα του Άλκη Βανδώρου άνοιξε στο 7ο, λεπτό μετά απο πίεση και καλή άμυνα, με τον δείκτη του σκορ να σταματάει στα 6 γκολ με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ( 2-0 στο 8’, 3-0 στο 13’, 4-0 στο 14’, 5-0 στο 18’ και 6-0 στο 20’). Το δεύτερο ημίχρονο κινήθηκε σε ακόμη καλύτερους ρυθμούς, με την ομάδα του Δούκα να πετυχαίνει 10 επιπλέον γκολ και να μετατρέπει τον αγώνα σε παράσταση για έναν ρόλο.