Ήττα στο Αιγάλεω για την ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας στην Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών

Ηττημένη με σκορ 78-71 έφυγε από το κλειστό του Αιγάλεω η ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας, έχοντας αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα για τη 13η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών.

Οι γηπεδούχοι τέλειωσαν το πρώτο ημίχρονο με 11 πόντους διαφορά (43-32), αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες των Βορείων αντέδρασαν και μείωσαν στους πέντε πόντους, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν ν’ αλλάξουν τη ροή του αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική (23/1) το συγκρότημα των ΔαμιανίδηΜπάκα θα υποδεχθεί στο κλειστό της Ν. Ιωνίας τον Κρόνο Γέρακα.

Διαιτητές: Κόλλιας, Τσαχάκης, Πολυχρόνης

Δεκάλεπτα: 28-21, 43-32, 57-52, 78-71.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Μιχελιουδάκης, Θωμόπουλος): Κυριακόπουλος 15 (4), Τσατσάνης, Χανιώτης Α. 3 (1), Χανιώτης Δ., Βαρθακοκοίλης 4, Καλλιγάς, Οικονόμου, Μούγιος 19, Παπαϊωάννου 24 (1), Ζαμπέτης 11, Κούτρας 2, Ντόμαλης.

ΙΩΝΙΑ (Δαμιανίδης, Μπάκας): Παγώνης 18 (1), Καραθανασόπουλος 2, Θάνος 12 (1), Βεκρής 3 (1), Καλασούντας, Μαυρίδης 10, Ιγγλέζος 2, Λίτσιος 6, Δήμας, Στράγκας 2, Λαμπρόπουλος 3 (1), Δεληγιάννης 13 (2).