Δεν… χαρίστηκε ούτε στον Άγιο Δημήτριο η Νέα Ιωνία

Δεν σταμάτησε ούτε απέναντι στον Άγιο Δημήτριο το… τρένο της Νέας Ιωνίας, η οποία επικράτησε του αντιπάλου της με σκορ 1-0 και βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 42 βαθμούς, διεκδικώντας με αξιώσεις την επάνοδό της στην Α’ ΕΠΣΑ.

Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση ήρθε μόλις στο 3ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν το αμυντικό λάθος, που έσπευσε να εκμεταλλευτεί με κλέψιμο ο Πρισιμιτζής, ο οποίος στη συνέχεια έδωσε την… ασίστ στον Γεωργόπουλο, που έκανε με πλασέ το 1-0. Το πρώτο ημίχρονο είχε ακόμη δύο καλές φάσεις, μία για τους φιλοξενούμενους με τον Διονυσόπουλο στο 36′, το σουτ του οποίου από καλή θέση βγήκε άουτ και μία για τους γηπεδούχους με τον Πρισιμιτζή, στο 40′, την προσπάθεια του οποίου εξουδετέρωσε ο Ρούσσος.

Στο δεύτερο μέρος η Ν. Ιωνία διαχειρίστηκε το παιχνίδι, μην επιτρέποντας στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει με αξιώσεις κάτι καλύτερο, αν και στο 77′ καρδιοχτύπησαν με το σουτ του Αβίντογλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Αλέκος Σιδηράς): Καρούσος, Κόντης, Παπαδόπουλος, Χρούσης, Παπακουνάδης, Βιδίστα, Τζήμας (64′ Κουτσιούμπας), Βογατσάς, Πρισιμιτζής, Γεωργόπουλος (77′ Τριάντης), Πανταγιάς (90′ Χαραλαμπίδης)

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Αντώνης Καρπούζας): Ρούσσος, Χρυσοχόου, Πανταζής (46′ Τζωρτζάτος), Καραμπίνης, Ανδρεαδάκης, Βαμβακερής, Κοκλίδης, Σταύρου (46′ Γεωργούσης), Ανδριανόπουλος (74′ Ψαρράς), Διονυσόπουλος, Αβίντογλου.