Εμφατική νίκη της ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας επί του Κρόνου Γέρακα με 82-51

Εμφατική νίκη επί του Κρόνου Γέρακα, με σκορ 82-51, πέτυχε η ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας στο κλειστό στα Πευκάκια για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών και πλέον ισοβαθμεί στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με Αιγάλεω, Ηλυσιακό και Ποσειδώνα Ν. Ψυχικού.

Πάντως, παρά το τελικό σκορ, το πρώτο ημίχρονο κάθε άλλο παρά εύκολο ήταν για τους γηπεδούχους, αφού βρέθηκαν στο δεκάλεπτο να χάνουν με 6 πόντους διαφορά (9-15), ενώ στο τέλος της δεύτερης περιόδου πέρασαν μπροστά μόλις με έναν πόντο.

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο εμφανίστηκαν μεταμορφωμένοι, «χτίζοντας» σταδιακά τη μεγάλη διαφορά με την οποία έληξε το παιχνίδι.

Την επόμενη αγωνιστική (30/1) το συγκρότημα των ΔαμιανίδηΡαρή θ’ αναμετρηθούν στο κλειστό του Ταύρου με τον ουραγό Αίολο 2006.

Διαιτητές: Μπούκας, Πλιάκας, Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 9-15, 31-30, 53-39, 82-51.

ΕΣΚΔ Ν ΙΩΝΙΑΣ (Διαμιανίδης, Ραρής): Παγώνης 1, Καραθανασόπουλος 8, Θάνος 4, Βεκρής 9 (2), Στραγκάς 6, Μαυρίδης 2, Ιγγλέζος 3 (1), Λίτσιος 11, Δήμας 5, Μανωλάκος 1, Λαμπρόπουλος 14 (1), Δεληγιάννης 18 (3).

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Κωλέτσης): Πανταζής 1, Κολώκας 18 (1), Αποστόλου, Βασιλάκος 7, Καρακώστας 2, Τριχιάς, Τσεκούρας, Λουφόπουλος 2, Αναγνωστόπουλος, Μακρυδάκης, Σταμέλος 2, Ασημένιος 19.