Ήττα 3-1 κι… αντίο κύπελλο ΕΠΣΑ για τη Νέα Ιωνία

Τελείωσε το φετινό «ταξίδι» στη διοργάνωση του κυπέλλου ΕΠΣΑ για την ομάδα της Νέας Ιωνίας, μετά την ήττα της με 3-1 από τον Κολωνό, στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος, για την τέταρτη φάση.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν «φουριόζικα» στον αγώνα και στο 8ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Παναγιώτη Παπαμιχαήλ, ενώ στο 25΄ ο ίδιος παίκτης έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Δημήτρη Καρούσου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και στο 63΄ ο Θανάσης Κουτσιούμπας μείωσε σε 2-1, αλλά η ανατροπή δεν ήρθε ποτέ. Αντιθέτως, στο 75΄ ο Παναγιώτης Κριεμπαρδής έκανε το τελικό 3-1. Ο ίδιος παίκτης, οκτώ λεπτά αργότερα αντίκριζε την κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του να παίξει τα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα με 10 παίκτες.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ιωάννης Σύψας, με βοηθούς τους Αθανάσιο Μητράκο και Βασίλειο Βαξαβανέλλη.