Ήττα για τον Ο.Φ. Ν. Ιωνίας από τον Κένταυρο Αγριάς

Την ήττα με 27-24 γνώρισε η ομάδα Ανδρών του Ο.Φ. Ν. Ιωνίας από τον Κένταυρο Αγριάς, σε ένα αμφίρροπο και με πολλές συγκινήσεις παιχνίδι για την Α2 Χάντμπολ.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ μέχρι τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, αλλά μετά οι γηπεδούχοι… πάτησαν γκάζι και στο 22′ προηγούνταν με 10-5. Ωστόσο, οι παίκτες της Ιωνίας αντέδρασαν και μείωσαν στο 12-11 στη λήξη του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Κένταυρος πήρες αρχικά μια μικρή διαφορά, την οποία διεύρυνε στη συνέχεια κι έφθασε στην τελική νίκη.

Πεντάλεπτα: 2-3, 4-4, 6-5, 8-5, 10-7, 12-11 ημιχρ. 15-14, 17-16, 20-18, 22-20, 25-20, 27-24 τελ.

Κένταυρος Αγριάς (Τσιάπας): Κρατήρας (1), Καρανάσιος, Χούστης, Σκετόπουλος (4), Κουρίδης (3), Ασαρίδης (5), Καραπαναγιωτίδης, Δρενοβιάδης, Ζωναρόπουλος, Μιμίκος (6), Μιχαηλίδης (3), Σαμαράς, Νούλης (3), Μακρής (2), Οικονόμου.

Ο.Φ. Ν.Ιωνίας (Μπένιας): Μπεκρής, Ράμμος Βασ. (5), Γκούλης Ευστ., Οικονόμου (1), Κούτσης (2), Βαλούρδος (3), Ράμμος Αν, (3), Ιατρίδης (3), Καπετανάκης, Μπένιας, Λουκιδέλης (1), Γκούλης Αλεξ. , Παπαδόπουλος (6), Γαρίδας.