Θετικά τα πρώτα δείγματα του Άρη Χολαργού, υπό τον Άρη Γκάνια

Θετικά τα πρώτα δείγματα στα φιλικά με τον Άρη Γκάνια | ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
Με το δεξί ξεκίνησε τα φιλικά η ανδρική ομάδα του Άρη Χολαργού, υπό της οδηγίες του Άρη Γκάνια, επικρατώντας με 2-1 του Παπάγου σε πρόσφατο φιλικό στο γήπεδο Μαρκ Μαρσώ.

Η ομάδας του Χολαργού, όπως αναφέρεται στην επίσημη ιστοσελίδα της, προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του υπό δοκιμή Καλογρίδη, ενώ διπλασίασε τα τέρματά της στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με εκπληκτικό σουτ του Πηχιών. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 δέκα λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού.

Σκοπός του Άρη Γκάνια από την πρώτη στιγμή που ανέλαβε την ομάδα (θα έχει και την εποπτεία του Εφηβικού τμήματος) ήταν να οργανώσει αρκετά φιλικά, ώστε να μπορέσει να έχει μια πλήρη εικόνα των παικτών του, ενώ παράλληλα να δοκιμάσει κάποιους νέους παίχτες που θέλουν επίσης να φορέσουν τη φανέλα.

Έτσι, θα ακολουθήσουν τα εξής φιλικά:

• Πέμπτη 08/06 στο Γουδή (18:30) με τον Άγιο Θωμά.
  • Παρασκευή 09/06 στο Μαρσώ (16:45) με τον Παπάγο.
  • Δευτέρα 12/06 στο Νταμάρι (21:00) με την Νέα Ιωνία.
  • Τρίτη 13/06 στο Νταμάρι (21:00) με τον ΠΟΨ.
  • Πέμπτη 15/06 με τους Νικητές Ανθούσας (Αναμονή για ώρα και γήπεδο διεξαγωγής).