Μία νίκη και μία ήττα για τις γυναίκες του Α.Σ. Παπάγου

Μία νίκη και μία ήττα περιελάμβανε η πρόσφατη αγωνιστική δραστηριότητα για τη γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Α.Σ. Παπάγου.

Αρχικά το Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018, ο Α.Σ. Παπάγου επικράτησε εκτός έδρας της Α.Ε. Γκράβας με 0-3 σετ και προκρίθηκε στο F4 Κυπέλλου γυναικών ΕΣΠΑΑΑ «Ευγενία Παπαγεωργίου» που θα διεξαχθεί το διήμερο 21-22/12.

Σετ: 13-25, 22-25, 13-25.

Συνθέσεις ομάδων:

Α.Ε. Γκράβας (Μαύρος): 6. Αθανασίου, 3. Σελιανίτη, 8. Χαλεπάκη (αρχηγός), 7. Παυλοπούλου, 9. Χρηστίδου, 1. Μπαϊράμι, 4. Νιεργιάντε (λ)(20. Ζουμπουλίδου, 14. Κελεπούρη).

A.Σ. Παπάγου (Πούμπουρας): 1. Οκοουνγκμποουα 7. Μανώλαινα, 3. Κατσίκα (αρχηγός), 17. Μπουντούρογλου, 18. Ζούρου, 19. Παπαγιαννοπούλου, 14. Γούλα (λ) (11. Μπαρουξή, 4. Καραμαούνα, 5. Μεσαρετζίδη, 10. Μολυβιάτη)/(13. Εμμανουήλ (λ), 12. Βλάγκα, 20. Παπαδήμα).

Σε ό,τι αφορά τον τόπο διεξαγωγής, αυτός θα αποφασιστεί στις 26 Νοεμβρίου σε σύσκεψη που θα γίνει στα γραφεία της ΕΣΠΑΑΑ μαζί με τις άλλες ομάδες που έχουν προκριθεί, οι οποίες είναι η Α.Ε. Αμπελοκήπων, το ΠΑΚ. Χαλανδρίου και ο Γ.Σ. Γλυκών Νερών. Μάλιστα την ίδια μέρα θα γίνει σύσκεψη και για το F4 Κυπέλλου ανδρών ΕΣΠΑΑΑ στο οποίο επίσης έχει προκριθεί ο Α.Σ. Παπάγου.

Ακολούθως, τη Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2018, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄ Εθνικής γυναικών, ο Α.Σ. Παπάγου υποδέχτηκε την Α.Ε. Αμπελοκήπων. Η φιλοξενούμενη επικράτησε με 0-3 σετ. Κλειδιά στην εξέλιξη του αγώνα ήταν αρχικά το πρώτο σετ όπου ο Α.Σ. Παπάγου προηγήθηκε με 23-20 με την Α.Ε. Αμπελοκήπων να κάνει ανατροπή και στη συνέχεια το δεύτερο σετ όπου η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με 6-1, όμως και πάλι οι φιλοξενούμενες έβγαλαν αντίδραση και ισοφάρισαν σε 7-7 και στη συνέχεια απέκτησαν την πρωτοβουλία στο σετ και γενικά στον αγώνα. Παρά την τρίτη ήττα σε 7 αγώνες, ο Α.Σ. Παπάγου παραμένει στην τετράδα, ωστόσο θα πρέπει στην πορεία να διεκδικήσει περισσότερα «καλά» αποτελέσματα για να έχει ένα όσο το δυνατό καλύτερο πλασάρισμα στη «μάχη» της τετράδας.

Σετ: 25-27, 16-25, 20-25.

Α.Σ. Παπάγου (Πούμπουρας): 7. Μανώλαινα, 3. Κατσίκα (αρχηγός), 18. Ζούρου, 17. Μπουντούρογλου, 19. Παπαγιαννοπούλου, 1. Οκοουνγκμποούα, 14. Γούλα (λ) (5. Μεσαρετζίδη, 11. Μπαρουξή, 12. Βλάγκα, 13. Καρατζοπούλου (λ), 4. Καραμαούνα, 20. Εμμανουήλ)/(2. Κατσούλη).

Α.Ε. Αμπελοκήπων (Λιγνός): 14. Βασιλειάδη, 6. Τσιγαρίδα, 7. Χατζηνικολάου, 11. Κατραμάδου, 18. Παπαδάκη, 8. Κατρή, 15. Υφαντή (λ)(10. Παναγοπούλου)/( 5. Αργυριάδου, 9. Αντωνίου, 4. Κετρόι (λ), 1. Καλιαφεντάκη, 3. Μίλε, 20. Σωτηροπούλου).