Νίκη του Παπάγου επί της Αγ. Ελεούσας με 0-2

Κάνοντας ένα καταπληκτικό 20λεπτο, η ομάδα του Παπάγου κατάφερε να βάλει δύο γκολ και να πάρει το «τρίποντο» της νίκης στο γήπεδο του Αιγάλεω, όπου αντιμετώπισε την Αγία Ελεούσα για τη 17η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ.

Οι «στρατηγοί» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Κουτσοβέλη, ενώ το 2-0 έκανε στο 20′ ο Σταυρουλάκης.

Το συγκρότημα των Βορείων ισοβαθμεί στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με τον Χαραυγιακό, έχοντας αμφότεροι από 36 βαθμούς.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κατοίκος, με βοηθούς τους Ματσούκα και Χρυσάκη

ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ (Ηλίας Ράμμος): Ντουκάι, Μπαμπίκης (46′ Τουβάκης), Ζαχαριουδάκης, Καρύδης, Γιολδάσης (55′ Σωτηρίου), Καρατζάς, Παπαναστάστης, Κύβελος, Γεροκωνσταντής, Κατσίκας (72′ Τυριακίδης), Τζωρτζάτος.

ΠΑΠΑΓΟΣ (Γιάννης Σιλεβίστας): Κατσίκας, Μπράτσι (81′ Νούτσος), Κόρδας, Αλεξιάδης, Ρέτζο, Λιούκας, Χατζής (67′ Σφακιανάκης), Σταυρουλάκης, Κουτσοβέλης, Σιούτας, Πετρόπουλος (46′ Παπαναστασίου).